[VIDEO] Primera: Messi eurogolom ispisao povijest i donio Barceloni pobjedu, jubilej Suareza

Šampionski početak sezone za Katalonce.

Točno 90 dana nakon što je Barcelona odigrala posljednju utakmicu prošlosezonske španjolske Primere, Katalonci su na Camp Nou krenuli po obranu naslova. Blaugrana je ugostila Alaves i upisala 3:0 pobjedu, iako je po prilikama trebalo biti i puno, puno više.

Ernesto Valverde nije mogao računati na Alenu, Sampera i Denisa Suareza, dok kod gostiju nisu mogli igrati Duarte, Ely, Ibai i Maripan. Alaves je priredio špalir Barceloni prije početka susreta, odavši im tako počast za osvajanje prošlogodišnjeg naslova, a Lionel Messi mogao je načeti mrežu gostiju već u trećoj minuti, no poluvolejom je pucao pored gola. Samo tri minute kasnije Alba je pogodio vanjski dio mreže, a u 16. minuti Pacheco je upisao prvu obranu nakon novog udarca Lea.

Gledali smo potpunu dominaciju Katalonaca, ali bez pravog udarca prema gostujućem golu. U 31. minuti Dembele je iskosa pucao daleko pored gola, a pet minuta kasnije Messi je povaljao Wakasa na travu i centrirao, no Rakitić je glavom pucao pored gola. Messi je u 39. minuti iz slobodnog udarca pogodio gredu, a u nastavku akcije Pique je glavom pucao preko gola, dok je Dembele samo minutu kasnije izašao sam pred Pacheca, no golman je obranio njegov pokušaj.

Nakon prekrasne tiki-taka akcije u 44. minuti Dembele je napravio dvostruko proigravanje sa Suarezom, no pucao pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka. Sergi Roberto nije se dobro prilagodio na poziciji desnog veznog igrača pa je Valverde umjesto Semeda u nastavku odlučio uvesti Coutinha, dok se Roberto vratio na poziciju desnog beka.

Nastavak je otvorio Alba novim udarcem, no ovaj puta Pacheco je zaustavio njegov pokušaj. 52 356 gledatelja u 58. minuti vidjelo je pokušaj Messija preko gola, da bi samo šest minuta kasnije vidjelo eurogol čudesnog čarobnjaka. Iz slobodnog udarca s 18 metara Messi je ušao u povijest, postigavši 6 000. gol Barcelone u Primeri. Također, 2009. godine Messi je zabio i 5 000. gol Barcelone u najelitnijem španjolskom nogometnom prvenstvu.

U 66. minuti Messi je bio okružen četvoricom, no svejedno je uspio pogoditi stativu, a u 73. minuti Pacheco je odličnom intervencijom obranio Suarezov udarac. Inače, ovo je Urugvajcu bila 200. utakmica u dresu Barcelone.

Osam minuta prije kraja Coutinhov udarac nogom je zaustavio Pacheco, no minutu kasnije ništa nije mogao. Arthur je dodao Brazilcu, koji s 15-ak metara povisuje na 2:0 i odvodi Barcelonu na vrh.

No, ni tu nije bio kraj pogotcima. Nakon što je Pacheco obranio udarac Messiju u 90. minuti, dvije minute kasnije Suarez je centrirao, Messi primio loptu prsima i svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:0. Rakitić je odigrao cijeli susret.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo (Coutinho 46′, 83.), Pique, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets (Vidal 85′), Roberto – Dembele (Arthur 77′), Suarez, Messi (64., 90+2.)

Alaves (4-1-4-1)

Pacheco – Aggiregabiria, Laguardia, Maripan, Duarte – Torres (Baston 68′) – Jony (Marin 68′), Wakaso, Garcia, Ibai – Sobrino (Burgui 71′)

Vrijedi spomenuti i kako je u preostale dvije utakmice Celta Vigo remizirala s Espanyolom 1:1, dok je Real Sociedad nakon preokreta pobijedio Villarreal u gostima 2:1.