[VIDEO] Primera: Messi eurogolom do novog rekorda, prvijenci Suareza i Albe, zabio i Rakitić

Barcelona je slavila u katalonskom derbiju.

Ernesto Valverde ponovno nije mogao računati na Alenu, Sampera i Denisa Suareza u gradskom derbiju trećeg kola španjolske Primere. Barcelona je na Camp Nou pred 72 892 gledatelja ugostila Huescu i deklasirala ju 8:2. Već u trećoj minuti gosti su šokantno poveli. Cucho Hernandez iskoristio je spuštanje lopte Luonga i zabio za vodstvo Huesce.

No, nije dugo trebalo da jedan od najboljih nogometaša u povijesti vrati Barcelonu u igru. Lionel Messi u 16. minuti povaljao je na pod Luisinha te prošao kroz dvojicu braniča i od stative izjednačio. Bila je to 37. momčad protiv koje je čudesni Argentinac postigao gol u španjolskoj Primeri, čime je dodatno poboljšao svoj rekordan niz.

U 25. minuti Blaugrana je preokrenula rezultat. Jordi Alba napravio je dvostruko proigravanje i prizemno centrirao, a Pulido autogolom donio prednost Barceloni. Tri minute kasnije Messi je pronašao Roberta, kojemu Werner izbija loptu u korner, nakon kojega je Ousmane Dembele pogodio gredu. Deset minuta prije odmora Messi je iz slobodnog udarca s 31 metra zamalo pucao preko gola, a Piqueov udarac iz 39. minute Werner je uspio obraniti

Ipak, ništa nije mogao napraviti u nastavku napada kada je Alba uposlio Luisa Suareza, koji nakon pregledavanja videotehologije dolazi do svog prvijenca ove sezone.

No, gosti se nisu predavali pa je u 42. minuti Gomez centrirao, a Gallar smanjio na 3:2, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U drugoj minuti nastavka nakon Coutinhovog proigravanja Messi je pogodio gredu, a minutu kasnije Luisinho je pucao visoko preko gola. U 48. minuti Barcelona je povisila prednost. Suarez je kroz dvojicu braniča pronašao Dembelea, koji iz prve uz pomoć stative zabija za 4:2.

U 51. minuti Suarez se našao sam pred Wernerom, koji je izbio njegovu loptu u korner, no iz tog kornera nakon duže akcije Messi je odličnom loptom pronašao Rakitića, koji je povisio na 5:2. Dvije minute kasnije Roberto je pucao zamalo pored gola, baš kao i Pique u 60. minuti.

No, samo minutu kasnije Coutinho je fenomenalnom asistencijom pronašao Messija, koji svojim drugim golom zabija za 6:2 i postaje najbolji strijelac lige.

12 minuta prije kraja Messi je još jednom iz slobodnog udarca bio blizu hat-tricka, da bi u 82. minuti odličnom loptom pronašao Albu, koji svojim prvijencem u sezoni zabija za 7:2. Rakitić je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Arturo Vidal.

U posljednjoj minuti utakmice Suarez je izborio najstrožu kaznu, a Messi je kapetanski odlučio izvođenje prepustiti Luisu Suarezu, koji je postavio konačnih 8:2.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti (Lenglet 65′), Alba (82′) – Rakitić (52.) (Vidal 71′), Busquets (Arthur 76′), Coutinho – Dembele (48.), Suarez (39., 90+3. – 11m), Messi (16., 61.)

Huesca (4-4-2)

Werner – Miramon, Pulido (25. – ag), Etxeita, Luisinho – Gallar (42.) (Semedo 65′), Musto, Melero, Gomez – Cucho (3.) (Avila 72′), Longo (Gurler 58′)

Vrijedi spomenuti da je u ranije odigranim susretima Levante iznenadio Valenciju i remizirao 2:2, dok je Alaves nakon preokreta s 2:1 pobijedio Espanyol.

Primera, treće kolo:

Levante 2:2 Valencia (Roger 13., 33. / 16. Cheryshev, 52. – 11m Parejo)

Deportivo Alaves 2:1 Espanyol (Baston 57., Sobrino 59. / 42. – 11m Baptistao)

Barcelona 7:2 Huesca (Messi 16., 61., Pulido 24. – ag, Suarez 39., Dembele 48., Rakitić 52., Alba 82. / 3. Cucho, 42. Gallar)