[VIDEO] Primera: Messi hat-trickom srušio Espanyol i oborio novi rekord, Barcelona pobjegla Realu na +4!

Barcelona je na Camp Nou ugostila Espanyol u 167. službenom katalonskom derbiju. Blaugrana je željela iskoristiti novi kiks Real Madrida i još se više odvojiti na ljestvici. To je i učinila, na Messijev pogon pobijedila je 4:0 i na najbolji mogući način najavila derbi susret protiv Juventusa u utorak u sklopu prvog kola skupine D Lige prvaka.

Barcelona je od samog početka nametnula svoj ritam igre. Visokim presingom svi igrači bili su zbijeni unutar 40 metara od gola gostiju. U takvim uvjetima Espanyol ipak nije dozvolio udarac prema golu sve do 19. minute, kada je Suarezov pokušaj iz slobodnog udarca obranio Pau Lopez. Ipak, ništa nije mogao u 26. minuti. Ivan Rakitić odličnom, ali čini se zakašnjelom loptom, proigrao je Lionela Messija, a Argentinac na travu povaljao dvojicu gostiju i sjajnim udarcem u gornji kut zabio za prednost Blaugrane.

Četiri minute kasnije i sam Rakitić mogao se upisati u strijelce, no u situaciji jedan na jedan Pau mu je obranio pokušaj. U tim trenutcima Barcelona je imala više od 89 posto uspješnih dodavanja i 80 posto posjeda lopte. U 35. minuti već je 2:0. Messi je povukao polukontru, lopta se sretno odbila do Deulofeua, koji je prizemno centrirao, a Messi desnom nogom u padu povisio na 2:0. Rakitić je ponovno nakon gola imao priliku, no nakon kornera je pucao ravno u Lopeza. U 39. minuti Suarez je pucao pored gola, a četiri minute kasnije Piatti je iz prvog pokušaja gostiju pogodio stativu i na odmor se otišlo s 2:0.

Nastavak je otvorio Suarez, no njegov udarac ponovno je obranio Lopez. Piatti je bio jedini raspoložen gostujući igrač pa je u 52. minuti lobom pokušao zabiti, no pucao je pored gola. Tri minute kasnije Luisito je pucao preko gola, da bi u 67. minuti Messi ponovno bio koban za goste. Petom je započeo akciju, napravio dvostruko proigravanje sa Suarezom, on je dodao do Albe, koji prizemnom loptom pronalazi Messija, a Argentinac postiže svoj 38. hat-trick u dresu Katalonaca i povisuje na 3:0.

Samo minutu kasnije najveće ljetno pojačanje kluba, Ousmane Dembele, upisao je svoj prvijenac i ta minuta ostati će zapisana kao minuta u kojoj je novonastali M-S-D trojac prvi puta zaigrao zajedno na terenu. Devet minuta prije kraja Paulinho je u svom debiju na Camp Nou mogao zabiti prvijenac, no pucao je pored gola. Minutu kasnije Didac je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, no Ter Stegen je lijepom paradom izbio loptu u korner. Tri minute prije kraja Rakitić je izveo korner, a Gerard Pique glavom zabio za 4:0.

No ni tu nije bio kraj. Dembele je u 90. minuti fantastičnom loptom pronašao Suareza, a Urugvajac konačno zabio svoj prvi gol u novoj sezoni i postavio konačnih 5.0. Raketa je odigrao cijelu utakmicu.

Tako je momčad Ernesto Valverdea upisala 97. pobjedu u ovom gradskom derbiju, Lionel Messi sa 18 pogodaka postao je najbolji strijelac u povijesti ovog derbija, a Blaugrana na vodećem mjestu već Real Madridu bježi četiri boda.