[VIDEO] Primera: Messi ponovno ispisao povijest u Barceloninoj pobjedi nad Alavesom

Barcelona je u drugom kolu španjolske Primere odradila i svoje prvo ovosezonsko gostovanje. Na Estadio Mendizorrotza u reprizi finala Copa del Rey Barcelona je pobijedila Alaves 2:0 i ponovno zasjela na vrh lige. Ernesto Valverde nije mogao računati na ozljeđene Rafinhu, Suareza i Vermaelena, no u momčad se vratio kapetan Don Andres Iniesta.

Već u trećoj minuti Rakitić je uputio dobar centaršut, no Pacheco je obranio udarac Deulofeua. Isti igrač tri minute kasnije pucao je ravno u Pacheca, a u devetoj minuti domaći golman je obranio i udarac Messija. Nastavili su Katalonci s pritiskom, u 16. minuti Iniesta je pucao u Pacheca, a u tim trenutcima Barcelona je imala čak 83 posto posjeda lopte.

Prvu priliku za Alaves imao je Romero, koji se u 31. minuti našao sam ispred Ter Stegena, no Nijemac je obranio njegov pokušaj. U 38. minuti Ely je srušio Piquea i Carlos Del Cerro Grande opravdano je dosudio kazneni udarac. Međutim, Pacheco je obranio Messijev udarac i rezultat je ostao 0:0. Pacheco je u sudačkoj nadoknadi upisao i svoju sedmu obranu, ovaj put na udarac Deulofeua i na odmor se otišlo bez pogodaka.

19 356 gledatelja u nastavku je gledalo sličnu priču. U 48. minuti Messi je zamalo pucao preko gola, a pet minuta kasnije Pacheco je obranio njegov pokušaj iz slobodnog udarca s 27 metara. U 55. minuti Blaugrana je konačno povela. Alba i Iniesta napravili su dvostruko proigravanje, a Alba je dodao do Messija, koji je postigao svoj 350. gol u španjolskom prvenstvu. To je prvi put da je neki igrač došao do te brojke u jednoj ligi još od Gerda Mullera, koji je to u Bundesligi napravio prije punih 39 godina.

11 minuta kasnije već je 2:0. Alcacer je presjekao loptu glavom i uposlio Messija, koji majstorskim udarcem povisuje na 2:0. U 74. minuti mogao je Messi postići i hat-trick, no pogodio je gredu, te je utakmica završila 2:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, a novo Barcelonino pojačanje Paulinho u igru je ušao dvije minute prije kraja i tako upisao svoj debi.

Tako je Barcelona upisala svoju devetu uzastopnu pobjedu u španjolskoj ligi, Leo Messi zabio je gol u svakoj od 14 sezona u kojima je igrao, što nijedan igrač nije nikada uspio, Alaves i šestu uzastopnu utakmicu na svom terenu protiv Blaugrane nije postigao ni pogodak, a Gerard Pique odigrao je svoju 400. utakmicu u dresu katalonske momčadi.