[VIDEO] Primera: Messi promašio nemoguće pa eurogolom srušio Athletic Bilbao!

Barcelona je gostovala na San Mamesu sa željom da nastavi niz nepobjedivosti u španjolskoj Primeri. Protivnik je bio uvijek neugodan Athletic Bilbao, klub iz kojeg je Ernesto Valverde preuzeo klupu Katalonaca. Za goste nisu nastupali Dembele, Rafinha, Iniesta, Mascherano, Turan i Vidal, a trener se odlučio za 4-3-3 formaciju, koja na terenu nije izgledala tako. Naime, Alba i Roberto veći dio vremena provodili su na krilnim pozicijama u sredini, dok je trećeg stopera igrao Busquets. I taj eksperiment s postavom je proradio jer je Barcelona upisala 2:0 pobjedu.

Već u šestoj minuti Leo Messi zaprijetio je poluvolejom s preko 20 metara, no Arrizabalaga je upisao prvu obranu. 11 minuta kasnije i Baski su prvi put zaprijetili, Inaki Williams je centrirao, a Aduriz glavom pucao u Ter Stegena. U 19. minuti Aritz Aduriz neobjašnjivo se našao sam pred Ter Stegenom, no Nijemac je upisao veliku obranu.

U 21. minuti Messi je napravio dvostruko proigravanje sa Suarezom, no desnom nogom pogodio je stativu, a tri minute kasnije naš Ivan Rakitić pucao je ravno u Arrizabalagu, baš kao i Paulinho u 29. minuti. Suarez i Alba u 34. minuti napravili su dvostruko proigravanje, no Urugvajac je pucao pored gola.

U 37. minuti Barcelona je povela i to na kakav način. Leo Messi napravio je dvostruko proigravanje s Paulinhom i automatski dodao za Albu, s kojim je također napravio dvostruko proigravanje, došao do ubrzanja od 23,6 kilometara na sat i fenomenalno udarcem iz prve zabio za 1:0. Samo tri minute kasnije Messi je napravio dvostruko proigravanje i s Rakitićem te uposlio Paulinha, koji pogađa 11. okvir gola Blaugrane ove sezone u Primeri i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je otvorio Raul Garcia, koji je u 53. minuti nakon kornera glavom pogodio gredu. 12 minuta kasnije Inaki Williams pucao je ravno u Ter Stegena, a Raul Garcia i Benat su pucali pored gola. Nastavili su Baski s pokušajima, Aduriz je pucao ravno u Ter Stegena, a Blaugrana kao da nije ni ušla u drugi dio. Igrači su bili dosta nervozni, Busquets, Pique, Paulinho i Umtiti zaradili su i žute kartone pa je Valverde odlučio napraviti izmjenu i u igru uvesti Nelsona Semeda.

Desni bek unio je mirnoću u vodeću momčad lige, iako je Aduriz još imao jednu veliku priliku glavom nakon kornera, no Ter Stegen je odlično obranio njegov udarac. U drugoj minuti sudačke nadoknade Messi je povukao polukontru i dodao za Suareza, koji puca, Kepa brani njegov pokušaj, no na odbijenoj lopti našao se Paulinho i postavio konačnih 2:0, kojima je Barcelona pobjegla Real Madridu na osam bodova prednosti.