[VIDEO] Primera: Messi ušao i spasio Barcelonu, Rakitić igrao na Busquetsovom mjestu

Argentinčevih posljednjih pola sata bilo je dovoljno da se Katalonci spase poraza.

Barcelona je u prvoj utakmici nakon reprezentativne stanke gostovala na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan kod Seville i to bez Lionela Messija, kojeg je Ernesto Valverde odlučio ostaviti na klupi zbog utakmice Lige prvaka protiv Rome. Također, nisu igrali ni Busquets zbog žutih kartona, ni Digne, Arnaiz i Cardona zbog ozljeda. Ipak, Barcelona je u dramatičnoj završnici stigla do boda, završilo je 2:2.

Već u devetoj minuti Jordi Alba lijepom povratnom loptom pronašao je Suareza, čiji udarac odlazi zamalo pored gola. U 17. minuti Luis Muriel nakon kornera je glavom pucao pored gola, a minutu kasnije Coutinhov dalekometni udarac Rico je s lakoćom obranio. U 33. minuti Dembele je također pucao ravno u Rica, a tri minute kasnije Correa i Escudero napravili su dvostruko proigravanje, a Argentinac je prizemnom loptom pronašao Vazqueza, koji dovodi Sevillu u vodstvo te se na odmor odlazi s minimalnih 1:0.

U petoj minuti nastavka Correa je pucao u Ter Stegena, no lopta se odbila do Muriela, koji uz pomoć Umtitija koji skreće loptu povisuje na 2:0. U 53. minuti Rico je obranio pokušaj Suareza iz slobodnog udarca, da bi minutu kasnije Navas izbio sam pred Ter Stegena i zaobišao ga, no Gerard Pique u maniri jednog od najboljih stopera svijeta sa crte izbija njegov pokušaj. Ernesto Valverde konačno se u 58. minuti odlučio u igru uvesti Lionela Messija, a samo minutu kasnije Coutinho je pogodio vanjski dio mreže.

Messi je već u 61. minuti počeo dovoditi red u redove Katalonaca. Uposlio je Albu, koji je prizemno centrirao, no Suarez je pogodio stativu. Muriel minutu kasnije puca pored gola, a u 69. minuti pogađa vanjski dio mreže, prije nego je Layun u 73. minuti pucao pored gola.

Messijev udarac iz 76. minute otišao je za centimetar pored gola, Rakitić je u 88. minuti glavom pogodio stativu, a konačno u istoj minuti nakon kornera Suarez poluvolejom smanjuje na 2:1.

A onda se dogodila još jedna magija. Lionel Messi perfektnim udarcem s ruba kaznenog prostora uz samu stativu izjednačuje i donosi bod Blaugrani. Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu i to na mjestu defanzivnog veznog igrača.