[VIDEO] Primera: Messijev senzacionalan jubilej u Barceloninoj pobjedi nad Sevillom

Ivan Rakitić asistirao je Alcaceru za pobjednički gol Blaugrane u derbiju kola.

Barcelona je u posljednjem susretu prije reprezentativne stanke, u 11. kolu španjolske Primere na kišovitom Camp Nou ugostila Sevillu. Bio je to pravi derbi prve i petoplasirane momčadi prvenstva, u kojeg su obje momčadi ušle bez dosta ozljeđenih igrača. Za goste nisu nastupali Carrico, Montoya i Pareja, dok Ernesto Valverde na raspolaganju nije imao njih čak šestoricu, nisu igrali redom Dembele, Gomes, Rafinha, Roberto, Turan i Vidal. U konačnici, Barcelona je slavila 2:1 i ponovno pobjegla Real Madridu na ogromnih 11 bodova prednosti.

Već u četvrtoj minuti Lionel Messi, koji je danas odigrao svoju jubilarnu, 600. utakmicu za klub, odlično je pucao, a Soria krajnjim naporom izbio loptu u korner. Minutu kasnije Busquetsov pokušaj gostujući stoper izbio je sa crte, a u petoj minuti Suarezov lob obranio je Soria. Nastavili su se pokušaji Katalonaca pa je u sedmoj minuti Rakitić zamalo pucao pored gola, da bi minutu kasnije Alcacer također pucao pored gola. Prvu gostujuću priliku imao je Muriel, no u 14. minuti pucao je daleko pored gola.

Četiri minute kasnije kapetan Andres Iniesta zamalo je pucao pored gola, a u 23. minuti Blaugrana je konačno povela. Fenomenalnu loptu Suareza Escudero je nespretno zahvatio i ona se odbila do Alcacera, koji je plasiranim udarcem ispod Sorije zabio za 1:0. Do kraja poluvremena što zbog kiše, što zbog čvršće igre, prilika nije bilo i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

70 723 gledatelja u nastavku je moglo doživjeti hladan tuš jer je Muriel pogodio vanjski dio mreže. Ipak, u 59. minuti Muriel je krenuo u kontru dva na dva i izborio korner, iz kojeg je Pizarro glavom izjednačio. Valverde je odmah reagirao i u igru uveo Paulinha umjesto Inieste.

Pique je odmah mogao vratiti prednost Kataloncima, no pogodio je gredu. Međutim, u 65. minuti Messi je pronašao Rakitića, koji je centrirao, a Alcacer svojim drugim pogotkom vratio prednost Barceloni. Španjolac je u posljednjih devet utakmica, u kojima je startao, zabio devet pogodaka.

Soria je u 72. minuti još jednom obranio pokušaj Messija, a sedam minuta kasnije Banegin udarac lakoćom je obranio Ter Stegen i susret je završio 2:1. Ivan Rakitić je osam minuta prije kraja nakon jednog duela s Escuderom u kaznenom prostoru ostao ležati i igru je napustio u 90. minuti.