[VIDEO] Primera: Minimalna pobjeda Valencije, Malaga upisala pobjedu nakon 17 utakmica

Ni u španjolskoj ligi nema odmora za Uskrs.

Španjolski prvoligaši i danas su, na blagdan Uskrsa, bili u pogonu, s obzirom da se igra 30. kolo. Završene su četiri popodnevne utakmice, a strijelci nisu bili pretežito raspoloženi.

Espanyol i Alaves su u podnevnom terminu remizirali bez pogodaka, dok je Valencia zadržala bod zaostatka za madridskim Realom pobjedom u predgrađu Madrida. Protiv Leganesa Šišmiši su slavili s minimalnih 1:0 i to pogotkom Rodriga nakon asistencije Pareja u 62. minuti.

Dvije utakmice igrane su paralelno, a Malaga je s minimalnih 1:0 pobijedila Villarreal. Ovo je bila prva pobjeda domaće momčadi nakon čak 17 utakmica u kojima su upisali 12 poraza i pet remija, a junak je bio Castro, koji je zabio gol iz kaznenog udarca u 37. minuti. U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme Eibar i Real Sociedad remizirali su bez pogodaka.