[VIDEO] Primera: Modrić asistent, Real se spašavao poraza u posljednjim minutama!

Baski su uzeli bod na Santiago Bernabeu.

Madridski Real na Santiago Bernabeu ugostio je Athletic Bilbao u sklopu 33. kola španjolske Primere. Zidaneova momčad bez ozljeda htjela je iskoristiti kiks Valencije i odvojiti se od Šišmiša, no nije uspjela. Baski su remizirali 1:1 i ostavili Kraljeve na tri boda zaostatka od Atletica i tri ispred Valencije.

Već u šestoj minuti Ronaldo je pucao daleko preko gola, no samo četiri minute kasnije pogodio je gredu. Arrizabalaga je prvu obranu upisao u 12 minuti nakon udarca Asensija, a iz prve prilike Baski su poveli. Igrala se 14. minuta kada je Inigo Cordoba uposlio Inaki Williamsa, a on lobom prevario Navasa i zabio za 1:0. Ronaldo je dvije minute kasnije pucao ravno u Kepu, odbijenu loptu Marcela također je obranio golman gostiju, a Benzema je u 30. minuti pucao visoko preko gola. Iako su Kraljevi dominirali terenom, Baski su na odmor otišli s prednošću.

U nastavku 59 193 gledatelja gledalo je sličnu priču. Gosti su se sve više zatvarali kako je utakmica odmicala, a Luka Modrić je u 57. minuti s ruba kaznenog prostora pucao pored gola. U 64. minuti gosti su mogli potvrditi pobjedu, no Raul Garcia je pogodio gredu, a Isco je šest minuta kasnije, samo minutu nakon što je ušao u igru, pucao preko gola.

Tri minute prije kraja Kraljevi ipak izjednačuju. Carvajal je uposlio Modrića, koji puca, a Ronaldo s(p)retno zabija i donosi bod Realu.

Real Madrid (4-4-2)

Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Vazquez, Kroos, Modrić, Asensio (Isco 69′) – Ronaldo (87.), Benzema (Bale 69′)

Athletic Bilbao (4-2-3-1)

Arrizabalaga – Lekue (Susaeta 79′), Nunez, Martinez, Balenziaga – Iturraspe, San Jose – de Marcos, Garcia, Cordoba (Muniain 70′) – Williams (14.) (Aduriz 85′)

Vrijedi spomenuti i da su u dvije ranije odigrane utakmice gosti upisali bitne pobjede. Eibar je s minimalnih 1:0 pobijedio Espanyol, dok je Getafe šokirao Valenciju na Mestalli i pobjedom od 2:1 unazadio Šišmiše od šansi za treće mjesto.