[VIDEO] Primera: Modrić zaigrao u pobjedničkom startu Reala u novu sezonu

Real je upisao prva tri boda.

Real Madrid novu sezonu španjolske Primere otvorio je gradskim dvobojem protiv Getafea. Na Santiago Bernabeu Lopeteguijeva momčad je pred 48 466 gledatelja pobijedila 2:0, a gosti su bili toliko nervozni, da su zaradili čak sedam žutih kartona.

Prvu priliku vidjeli smo u 16. minuti kada je Marcelo centrirao, a Gareth Bale pogodio gredu. Svega četiri minute kasnije Kraljevi su poveli. Bale je centrirao, Soria katastrofalno boksao loptu, a Carvajal glavom zabija za 1:0. Asensio je u 26. minuti mogao povisiti na 2:0, no pucao je preko gola, a Ramosov gol iz 41. minute bio je poništen zbog prekršaja pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Već u šestoj minuti nastavka Bale je udvostručio prednost Kraljeva. Asensio je iskoristio obrambenu pogrešku gostujućeg stopera te prizemno centrirao, a Bale povisio na 2:0. U 53. minuti Asensio je pogodio stativu, a 20 minuta prije kraja Velšanin je zamalo pucao preko gola.

Luka Modrić u igru je ušao u 71. minuti, a do kraja utakmice, osim bezuspješnih pokušaja iznuđivanja kaznenih udaraca od strane Asensija i Carvajala, nismo vidjeli ozbiljnijih prilika osim udarca Angela škaricama u 91. minuti, kojeg je Navas lakoćom obranio.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal (20.), Nacho, Ramos, Marcelo – Ceballos (Modrić 71′), Kroos, Isco (Casemiro 58′) – Asensio, Benzema, Bale (51.) (Vazquez 77′)

Getafe (4-5-1)

Soria – Suarez, Gonzalez, Dakonam, Cabrera – Diedhiou (Mata 58′), Maksimović, Shibasaki, Arambarri, Portillo (Alejo 64′) – Molina (Rodriguez 71′)

Vrijedi spomenuti i da su u dvije ranije odigrane utakmice Huesca i Sevilla upisali gostujuće pobjede nad Eibarom i Rayo Vallecanom od 2:1, odnosno 4:1.