[VIDEO] Primera: Najjača momčad Reala remizirala sa 17-plasiranim Levanteom!

Kraljevi ni u najjačem sastavu nisu uspjeli pobijediti protivnika.

Madridski Real u najjačem mogućem sastavu doputovao je u Valenciju u goste Levanteu. Momčad Zinedine Zidanea prvi je put ove sezone krenula u jednu utakmicu u najjačem sastavu i – samo remizirala 2:2 protiv 17-plasirane momčadi prvenstvene ljestvice.

U šestoj minuti Marcelo je iz daljine pucao preko gola, a u 11. minuti Kraljevi su poveli. Nakon kornera Kroosa Ramos je glavom zabio za 1:0. Ronaldo je prvi udarac uputio u 15. minuti, no otišlo je daleko preko gola, baš kao i u 19. minuti.

Casemiro je u 30. minuti pucao pored gola, a tri minute prije kraja prvog dijela – šok za Real. Navas je prvo obranio udarac Ivija, no lopta se odbila do Boatenga, koji s 18 metara neobranjivo uz samu stativu izjednačuje i na odmor se odlazi s 1:1.

23 542 gledatelja u nastavku je prvu priliku vidjelo u 54. minuti kada Moralesov pokušaj brani Navas. Obranio je Kostarikanac i udarac Lerme tri minute kasnije, dok je prvu gostujuću priliku imao Bale, no u 58. minuti je pucao ravno u Oiera.

Ronaldo je ponovno pokušao u 64. minuti, no Oier je upisao novu obranu. Oier je obranio i Iscov udarac iz 73. minute, kao i Ramosov dvije minute kasnije, no devet minuta prije kraja Isco je nakon povratne lopte i uz pomoć obrambenog igrača, od kojeg se lopta odbila, donio vodstvo Realu.

Međutim, minutu prije kraja Pazzini je primio odličnu loptu i kroz ruke Navasa donio bod Levanteu. Luka Modrić igrao je do 91. minute.

Levante (4-3-3)

Oier – Coke, Postigo, Rober, Luna – Lukić, Lerma (Roger 68′), Doukoure – Morales, Boateng (42.) (Jason 60′), Ivi (Pazzini 77′, 89.)

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Ramos (11.), Varane, Marcelo – Modrić (Vazquez 90+1′), Casemiro, Kroos – Bale (Isco 66′), Benzema, Ronaldo (Asensio 82′)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranoj utakmici Alaves pogotcima Alfonsa i Munir El Haddadija s 2:1 pobijedio Celtu, za koju je počasni gol zabio Aspas u 91. minuti i skočio na 16. mjesto.