[VIDEO] Primera: Nezaustavljiva Barcelona i pred praznim Camp Nouom srušila Las Palmas!

Barcelona je na praznom Camp Nou i protiv svoje volje odigrala utakmicu sedmog kola španjolske Primere protiv Las Palmasa. S obzirom na katalonski referendum za nezavisnost i činjenicu da su neredi izbijali po cijeloj Kataloniji diljem dana, Barcelona je u suglasnosti s policijom zatražila od čelništva lige da se utakmica odgodi.

Međutim, vrh Primere to je odbio, uz prijetnju da će se Blaugrani oduzeti šest bodova i da će biti teško novčano kažnjena. U konačnici se utakmica odigrala pred praznim tribinama, a gosti s Kanarskih otoka provokacijama su započeli susret. Naime, nosili su posebno dizajnirane dresove sa Španjolskom zastavom na njemu. Ipak, Barcelona je pobijedila s 3:0 i zadržala stopostotni učinak ove sezone.

A sada o samom susretu. Prvu priliku imao je Roberto, koji je u šestoj minuti pucao ravno u  Chichizolu. U 20. minuti sudac Munuera Montero je pogriješio nedosudivši čisti kazneni udarac zbog prekršaja Navarra nad Vidalom, a samo minutu kasnije Messijev slobodni udarac s 24 metra krajnjim naporom obranio je Chichizola. Ter Stegen je u prvih 24 minute svega šest puta dirao loptu, a upravo u toj minuti upisao je prvu obranu nakon udarca Tannanea.

S obzirom na sve okolnosti nismo gledali posebno lijep nogomet. Do nove prilike domaćin je došao u 33. minuti, Roberto je s desne strane centrirao, a Paulinho glavom pucao pored gola. Dvije minute prije kraja prvog dijela Calleri je pogodio stativu, a minutu kasnije Messi je pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka. Blaugrana nije igrala dobro, pod pritiskom i sa grčem u nogama zbog svih današnjih događaja. Paulinho, Busquets, Pique i Alba bili su nervozniji nego inače te su zaradili žute kartone.

Stoga je Ernesto Valverde, koji nije mogao računati na Dembelea i Rafinhu, već na početku drugog dijela u igru uveo Andresa Iniestu i Ivana Rakitića. Nastavak je otvorio Messi novim, odličnim udarcem iz slobodnog udarca s 25 metara, no Chichizola je ponovno obranio njegov udarac. Ipak, u 49. minuti Sergio Busquets nakon Messijevog kornera glavom je zabio za prednost Barcelone. Minutu kasnije Chichizola je još jednom obranio Messijev udarac, a u 55. minuti Lemos je iz slobodnog udarca pucao visoko preko gola.

Minutu kasnije Suarez je nakon lijepog soloprodora centrirao, no Messi je glavom pucao zamalo pored gola. U 65. minuti ponovno je Chichizola obranio udarac Lea Messija, no Argentinac je konačno do pogotka došao u 70. minuti. Denis Suarez odličnom loptom pronašao je Messija, koji je zaobišao Chichizolu i potvrdio pobjedu Barcelone. Messiju je ovo bila 594. utakmica za Blaugranu, kojom je prestigao Carlesa Puyola i došao na treće mjesto vječne ljestvice, odmah iza Inieste i Xavija.

No Messi tu nije stao. U 77. minuti primio je lijepu asistenciju Luisa Suareza, zaobišao zaleđe i našao se sam pred golmanom te postavio konačnih 3:0. Dvije minute prije kraja Suarez je škaricama zabio i za 4:0, no prethodno je napravio prekršaj i ostalo je 3:0.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Mascherano, Alba – Paulinho (Rakitić 46′), Busquets (49.), D. Suarez – Vidal (Iniesta 46′), Suarez, Messi (70., 77.)

Las Palmas (4-2-3-1)

Chichizola – Macedo, Navarro, Lemos, Herrera – Aquilani, Hernan – Placeres, Viera, Tannane – Calleri

Vrijedi spomenuti i kako su u ranije odigranoj utakmici Real Sociedad i Betis remizirali 4:4. Pravu golijadu vidjeli smo na Anoeti, gosti su vodili 0:1, 2:3 i 3.4, no Real Sociedad se svaki put uspio vratiti. Za domaćine golove su postigli Jose, Oyarzabal, Prieto i Llorente, dok su za Betis zabijali Sanabria, Feddal, Joaquin i Leon.