[VIDEO] Primera: Očekivane pobjede Villarreala, Real Sociedada i Celte Vigo

Odigrane su još četiri utakmice trećeg kola španjolske Primere, a favoriti su upisali očekivane pobjede.

Real Sociedad je uz Barcelonu ostao jedini neporaženi klub u ovoj sezoni. Na Riazoru je gostovao kod Deportiva i slavio sa 4:2. Već u trećoj minuti Xabi Prieto centrirao je, a Juanmi glavom zabio za 1:0. Samo 90 sekundi kasnije Asier Illarramendi je fantastičnim udarcem s 25 metara povisio na 2:0. Ipak, gosti smanjuju u 27. minuti kada je Schar sjajnom dubinskom loptom pronašao Adriana, koji je odličnom tehnikom i udarcem iz prve zabio za 2:1. Adrian je u 50. minuti upisao i asistenciju, a Andone je izjednačio. Međutim, gosti do pobjede dolaze na samom kraju utakmice. Prvo je Diego Llorente nakon kornera zabio za 3:2, da bi u 86. minuti Prieto upisao novu asistenciju, a Illarramendi nakon soloprodora postavio konačnih 4:2.

Na San Mamesu Athletic Bilbao nanio je Gironi prvi prvoligaški poraz, završilo je 2:0. U 25. minuti Inaki Williams je centrirao, a Iker Muniain zabio za prednost Baska, da bi Inaki u 53. minuti upisao novu asistenciju, a na pravom mjestu našao se Aduriz i postavio konačnih 2:0.

Celta Vigo s minimalnih 1:0 pobijedila je Alaves. Pogodak vrijedan prve ovogodišnje pobjede postigao je Maxi Gomez glavom na centaršut Pione Sista u 34. minuti.

U posljednjoj utakmici Villarreal je na Estadio de la Ceramica s 3:1 pobijedio Real Betis. Goste je u vodstvo doveo Leon, koji je u 11. minuti iskoristio Joaquinov centaršut i glavom zabio za prednost. Ipak, izjednačenje je Žutoj podmornici donio Carlos Bacca nakon katastrofalne pogreške golmana Adana u 32. minuti. Pobjedu je domaćinu donio Samu Castillejo odmjerenim udarcem u 61. minuti, a istu je potvrdio Unal, koji je u 77. minuti postavio konačan rezultat sjajnim udarcem ispod same grede.

Primera, treće kolo:

Deportivo La Coruna 2:4 Real Sociedad (Adrian 27., Andone 50. / 3. Juanmi, 4., 86. Illarramendi, 83. Llorente)

Athletic Bilbao 2:0 Girona (Muniain 25., Aduriz 53.)

Celta Vigo 1:0 Alaves (Gomez 34.)

Villarreal 3:1 Real Betis (Bacca 32., Castillejo 61., Unal 77. / 11. Leon)