[VIDEO] Primera: Odlična asistencija Modrića, Real u posljednjim minutama slomio otpor Eibara

Kraljevi su upisali minimalnu pobjedu.

Cristiano Ronaldo i Luka Modrić/Getty Images

Prvu današnju utakmicu 28. kola španjolske Primere na Ipurui su odigrali Eibar i Real Madrid. Oslabljeni domaćin morao je igrati bez Enricha, Orellane i Rica, dok je Zinedine Zidane imao sve igrače na raspolaganju. To se primijetilo na igri, no iako su momčadi bile podjednake, Real je u posljednjim minutama stigao do minimalne, 2:1 pobjede.

Već u prvoj minuti domaćini su mogli šokirati Kraljeve, no Pedro Leon glavom je pucao preko gola. Kike je u 19. minuti pucao uz samu stativu, no Navas je izbio loptu u korner. Raphael Varane zbog ozljede morao je napustiti igru u 28. minuti, a Jordan je glavom u 30. minuti pucao pored gola.

Real se tada budi i u 32. minuti Bale je pucao ravno u Dmitrovića, no samo dvije minute kasnije Cristiano Ronaldo je iz svoje prve prave prilike zabio za vodstvo Reala. Luka Modrić uzeo je loptu na 40-ak metara od gola i vanjskim dijelom kopačke savršeno pronašao Portugalca, koji se našao sam pred Dmitrovićem i zabio za 1:0. Mogli su Kraljevi do odmora riješiti pitanje pobjednika, no Dmitrović je fenomenalno branio udarce Ramosa i Ronalda.

Iz prve prilike u nastavku Eibar je izjednačio. Igrala se 50. minuta kada je Leon izveo korner, a Ramis glavom izjednačio na 1:1. U 56. minuti Modrić je nakon soloprodora pucao pored gola, a šest minuta kasnije Ronaldo se našao sam pred Dmitrovićem, no srbijanski vratar fenomenalnom reakcijom obranio je njegov udarac.

Japanac Inui u 76. minuti glavom je pucao visoko preko gola, a Oliveira je fenomenalnim škaricama pokušao u 78. minuti, no Navas je upisao lijepu obranu. Samo minutu kasnije Kike je nakon polukontre pucao zamalo pored gola, a šest minuta prije kraja usred serije napada domaćina, Pedro Leon napravio je pogrešku, Carvajal je došao do lopte i centrirao, a Ronaldo glavom donio pobjedu Kraljevima.