[VIDEO] Primera: Oproštaj Inieste u Barceloninoj minimalnoj pobjedi za kraj sezone!

Veliki Don Andres oprostio se od dresa Blaugrane.

U posljednjoj utakmici posljednjeg, 38. kola španjolske Primere i na oproštaju Andresa Inieste od Barcelone, Katalonci su na Camp Nou ugostili Real Sociedad i upisali minimalnu, 1:0 pobjedu.

Prvu priliku na utakmici imao je Luis Suarez, no nije iskoristio Iniestino proigravanje i pucao je pored gola. Na drugoj strani Ter Stegen je obranio udarac Januzaja, a Jose je pucao pored gola. Iniesta je u desetoj minuti nakon soloprodora pucao zamalo pored gola, da bi odličnu priliku u 25. minuti imao Rakitić, no nakon centaršuta Dembelea glavom je pucao pored gola. Do kraja odmora još je i Oyarzabal uputio udarac pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Iz prve veće prilike u nastavku Blaugrana je došla do prednosti. Igrala se 57. minuta kada Philippe Coutinho koristi dodavanje Suareza i fenomenalnim pogotkom s preko 20 metara uz pomoć stative zabija za vodstvo. U 67. minuti Lionel Messi ušao je u igru upravo umjesto Coutinha, a Denis Suarez dvije minute kasnije mogao je riješiti pitanje pobjednika, no pucao je pored gola.

Messi je prvu priliku imao u 77. minuti, no glavom je pucao ravno u Moyu, a pet minuta kasnije kao da je sve stalo. Andres Iniesta uz standing ovations cijelog stadiona napustio je, po posljednji put, teren svog doma, svog Camp Noua. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.