[VIDEO] Primera: Pet ključnih trenutaka u čudesnoj Barceloninoj sezoni

Treba li uopće spominjati da je u svima ključnu ulogu igrao Leo Messi?

Barcelona je u prošlu nedjelju s minimalnih 1:0 pobijedila Real Sociedad i time na najbolji mogući način zaključila odličnu sezonu. Lionel Messi kroz cijelu sezonu ponovno je briljirao, no kojih je to pet ključnih događaja, koji su obilježili Barceloninu sezonu, saznajte u nastavku.

1. Pogodak Jordija Albe protiv Valencije

Barcelona je u sklopu 13. kola gostovala na Mestalli kod, tada drugoplasirane Valencije, a porazom bi se Šišmiši približili na samo bod zaostatka za Valverdeovom momčadi. I bili su jako blizu tome nakon pogotka Rodriga iz 60. minute. Ipak, tada na scenu stupa Jordi Alba te koristi centaršut Lionela Messija i samo osam minuta prije kraja donosi bod Blaugrani.

1. Deklasiranje Real Madrida usred Santiago Bernabeua

Samo četiri kola kasnije dogodila se i presudna utakmica, koja je dodatno udaljila Kraljevski klub od mogućnosti obrane naslova. Na Santiago Bernabeu Barcelona je u drugom poluvremenu deklasirala protivnika te pogotcima Luisa Suareza, Lionela Messija i Aleixa Vidala nakon Messijeve asistencije bez kopačke zaželjela svim navijačima Katalonaca Messi Christmas, a Zidaneovu momčad ohladila na -14.

1. Preokret na Anoeti za prekid prokletstva

U 19. kolu Barcelona je gostovala na Anoeti, na kojoj nije pobijedila punih deset godina. I krenulo je katastrofalno, domaćin je vodio 2:0 nakon 35 minuta igre. Međutim, u nastavku kao da je druga momčad Barcelone izašla na teren i s tri eurogola Suareza i Messija potpuno preokrenula rezultat.

1. Messijeva magija protiv Atletica

Ovaj put drugoplasirana momčad Primere, Atletico Madrid, gostovao je na Camp Nou u 27. kolu, a Lionel Messi ponovno je donio prevagu. Rojiblancosi su izgubili s minimalnih 1:0, no Simeoneova momčad nakon poraza praktički se oprostila od naslova. Messi je iz slobodnog udarca zabio svoj jubilarni, 600. pogodak za klub i reprezentaciju.

1. Leo (opet) spašava protiv Seville

Sevilla i Barcelona odigrali su utakmicu, svojevrsnu probu za finale Copa del Rey. U 30. kolu domaćin je na Estadio Ramon Sacnhez Pizjuan imao 2:0, no tada se pojavio Leo Messi. U igru je ušao u 63. minuti, da bi u 88. minuti nakon njegovog pokušaja Rico izbio loptu u korner, iz kojeg je Suarez smanjio, a svega 50-ak sekundi kasnije Messi je fenomenalnim udarcem s ruba kaznenog prostora donio bod i produžio niz nepobjedivosti Barcelone na 37 utakmica.