[VIDEO] Primera: Pique donio bod Barceloni, koja je postavila klupski rekord!

Barcelona je u gotovo neljudskim uvjetima došla do boda.

Barcelona je u gradskom derbiju na RCDE Stadium pred 23 287 gledatelja igrala protiv Espanyola, a Ernesto Valverde nije mogao računati na Arnaiza, Oriol Busquetsa, Dembelea, Ortolu, Sampera i Vermaelena, dok je na klupi ostavio Lionela Messija, Rakitića, Albu i Sergi Roberta. Iako je lopta jedva odskakala od trave, utakmica se odigrala, a završila je 1:1.

Iako je imala čak 75 posto posjeda lopte, Barcelona na natopljenom stadionu nije stvarala previše prilika. Zapravo, do prvog udarca morali smo čekati na 22. minutu kada je Philippe Coutinho fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio gredu. Na drugoj strani Leo Baptistao je četiri minute kasnije pucao ravno u Ter Stegena, a u 34. minuti Jurado je centrirao, a Baptistao glavom pucao visoko preko gola.

Dvije minute prije kraja prvog dijela Luis Suarez je iz slobodnog udarca puca zamalo preko gola, a minutu kasnije Paulinho je glavom nakon centaršuta Inieste pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku kiša je bila sve jača, a teren sve manje i manje pogodan za igru. Trener Blaugrane u 59. minuti je odlučio uvesti Roberta i Messija, a dvije minute kasnije Coutinho je odličnom loptom pronašao Suareza, čiji udarac ipak zaustavlja Lopez.

Međutim, u 66. minuti nakon centaršuta Garcije Moreno glavom zabija za vodstvo domaćina. Tada je i Alba zamijenio Dignea, no Barcelona nikako nije uspijevala pronaći put do gola.

Sve do 82. minute. Tada je Lionel Messi izveo slobodni udarac, a Gerard Pique glavom izjednačio i produžio nevjerojatnu seriju nepobjedivosti na 22 ligaške utakmice, čime je Barcelona došla do svojeg najdužeg niza nepobjedivosti u klupskoj povijesti.

Espanyol (4-2-3-1)

D. Lopez – Navarro (J. Lopez 76′), D. Lopez, Naldo, Caricol – Sanchez, Darder – Baptistao (c. Sanchez 86′), Granero, Jurado (Garcia 61′) – Moreno (66.)

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Semedo (Roberto 59′), Pique (82.), Umtiti, Digne (Alba 75′) – Coutinho, Paulinho, Busquets, Iniesta – Suarez, Alcacer (Messi 59′)

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici Getafe s Leganesom remizirao bez pogodaka, 0:0.