[VIDEO] Primera: Pobjede Espanyola, Betisa i Celte, novi kiks Seville

Odigrane su sve četiri nedjeljne utakmice 32. kola španjolskog prvenstva, a favoriti na Uskrs nisu imali problema.

U najranije odigranoj utakmici Espanyol je s minimalnih 1:0 u gostima svladao Leganes, a jedini pogodak pao je duboko u sudačkoj nadoknadi. Moreno je pronašao Lea Baptistaa, koji lobom s 18 metara prebacuje Herrerina i odvodi momčad iz Barcelone na deveto mjesto.

U susretu između Valencije i Seville nije bilo pogodaka, a gosti mogu više žaliti za propuštenim prilikama, pošto je Jovetić u 17. minuti pogodio stativu. Ovako, Sampaolijeva momčad ostala je na velika tri boda zaostatka iza Atletico Madrida i čini se kako je plasman u grupnu fazu Lige prvaka sve udaljeniji.

Betis je na domaćem terenu upisao bitnu 2:0 pobjedu protiv Eibara i odvojio se od opasne zone na velikih 12 bodova. 30 331 gledatelj prvi gol vidjelo je već u drugoj minuti. Navarro je centrirao s desne strane, a Martin je glavom zabio za 1:0. Na drugi gol čekalo se sve do 89. minute, kada Alegria dodaje Ceballosu, koji udarcem s 15 metara matira Yoela i postavlja konačnih 2:0.

U posljednjoj utakmici večeri Celta Vigo je u gostima s 3:0 pobijedila Granadu i time ostala u minimalnim izgledima za odlazak u Europu nagodinu. U 23. minuti Beauvue je iskoristio pogrešku domaće obrane i uposlio Jozabeda, koji lobom zabija za 1:0. Dugo smo čekali na gostujuću potvrdu pobjede, a ona je došla u 73. minuti. Čileanac Diaz je prekrasno izvedenim slobodnim udarcem s 22 metra povisio na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Beauvue samo tri minute kasnije.