[VIDEO] Primera: Pobjede Girone i Villarreala, Las Palmas uzeo bod Espanyolu

Favoriti nisu imali problema.

U tri danas odigrane utakmice 16. kola španjolske Primere vidjeli smo šest pogodaka, dvije očekivane pobjede favorita i jedno iznenađenje.

Girona je s minimalnih 1:0 pobijedila Getafe. Jedini gol postigao je Stuani glavom nakon centaršuta Mojica već u petoj minuti.

I Villarreal je upisao minimalnu pobjedu, s 1:0 Žuta podmornica je na gostovanju pobijedila Celtu. Gol vrijedan tri boda zabio je Fornals nakon centaršuta Carlosa Bacce u 34. minuti.

Las Palmas ostao je posljednjeplasirani klub prvenstva nakon što je na Kanarskim Otocima s 2:2 remizirao s Espanyolom. Momčad iz Barcelone povela je u 19. minuti kada je Moreno iskoristio odlično upošljavanje Lea Baptistaa. Isti igrač četiri minute prije kraja prvog dijela iskoristio je novu prizemnu loptu Garcije i povisio na 2:0. Ipak, Loic Remy Calleri su u posljednjih deset minuta postigli dva gola i donijeli bod Kanarincima. Viera je mogao donijeti pobjedu domaćinu, no nije iskoristio kazneni udarac u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.