[VIDEO] Primera: Prokletstvu je došao kraj, Barca nakon preokreta srušila Real Sociedad!

Kakav, veličanstven preokret Katalonaca.

Barcelona je u sklopu 19. kola španjolske Primere gostovala na kišnoj Anoeti kod Real Sociedada, kojeg u španjolskom prvenstvu nije pobijedila još od daleke 2007. godine. Ernesto Valverde ponovno je imao problema s momčadi, ozlijeđeni su Alcacer, Cardona, Coutinho, Deulofeu, Rafinha i Umtiti, dok je na posljednjem treningu ozljedu pokupio i Semedo pa je i on propustio susret. S druge strane, bivši igrač Katalonaca Eusebio Sacristan nije mogao računati na Martineza, Parda i de la Bellu. I unatoč činjenici da su nakon 35 minuta gubili 2:0, Katalonci su preokrenuli rezultat i upisali novu, 4:2 pobjedu.

I baš tako, pobjednički, krenula je domaća momčad. Nakon Messijevog udarca preko gola iz devete minute, dvije minute kasnije Willian Jose je iskoristio centaršut Xabi Prieta i glavom uz pomoć grede postigao svoj 13. gol ove sezone za 1:0. Barcelone kao da nije bilo na terenu. Domaćini su stvarali konstantni pritisak i bili puno bolji. U 27. minuti Canales je pucao ravno u Ter Stegena, a minutu kasnije Jose je povisio na 2:0, no Gonzalez je opravdano zbog prekršaja nad Rakitićem poništio pogodak.

Canales je i u 31. minuti imao veliku priliku, no njemački golman krajnjim naporom izbio je loptu u korner. Ipak, tri minute kasnije Juanmi je došao do lopte nakon centaršuta Canalesa i pucao, a lopta se od Roberta odbila u gol za 2:0.

Blaugrana iz prvog udarca u okvir smanjuje rezultat. Igrala se 39. minuta kada je Jordi Alba proigrao Luisa Suareza, a Urugvajac prizemnim centaršutem uposlio Paulinha, koji prije odmora smanjuje na 2:1.

U nastavku iz prve prilike Barcelona izjednačuje. Lionel Messi pretrčao je 40-ak metara i uposlio Luisa Suareza, koji fenomenalnim pogotkom u suprotni klub izjednačuje.

A onda, u 71. minuti Rulli radi pogrešno ispucavanje, lopta se odbija do Suareza i Urugvajac zabija za preokret.

Pet minuta prije kraja Lionel Messi fenomenalnim slobodnim udarcem zabija za 4:2, rezultat kojim je utakmica završila. Time je Blaugrana prvi put nakon 11 godina pobijedila Real Sociedad u Primeri na Anoeti. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, a Barcelona je zabila tri gola iz pet udaraca u okvir. Blaugrana sada ima devet bodova prednosti ispred Atletico Madrida, 11 više od Valencije te ogromnih 19 ispred madridskog Reala.