[VIDEO] Primera: Prvijenac Dembelea, Barcelona s igračem manje remizirala sa Celtom

Katalonci s igračem manje nisu uspjeli doći do pobjede.

Barcelona je u sklopu 33. kola španjolske Primere gostovala na kišnom Balaidosu kod Celte Vigo. Ernesto Valverde odlučio je poštediti Messija, Albu, Suareza, Umtitija i Roberta, koji su ostali na klupi, dok Busquets, Iniesta, Pique i Rakitić nisu igrali zbog ozljeda. S igračem manje, Blaugrana je remizirala 2:2 i s utakmicom više odvojila se na 12 bodova prednosti ispred Atletico Madrida.

Već u sedmoj minuti Denis Suarez je pucao pored gola, a tri minute kasnije Ter Stegen lakoćom brani udarac Aspasa. Alvarez je upisao prvu obranu u 11. minuti nakon pokušaja Alcacera, a u 25. minuti Paulinho je glavom pogodio stativu. Mendez je minutu kasnije pucao zamalo pored gola, da bi konačno u 36. minuti Katalonci poveli. Coutinho je presjekao jednu loptu i uposlio Alcacera, koji iz prve pronalazi Dembelea, a Francuz iz prve poluvolejom zabija za 1:0.

Coutinho je pet minuta prije odmora pucao visoko preko gola, a u posljednjoj sekundi prvog dijela Gomes je krivo predao loptu, Gomez pretrčao pola igrališta i prizemno centrirao, a Jonny izjednačio te se na odmor otišlo s 1:1.

Nastavak je otvorio Alvarez velikom obranom nakon udarca Denisa Suareza, a u 54. minuti Jozabed se našao sam pred Ter Stegenom, no pucao je pored gola. Valverde je konačno u 60. minuti u igru odlučio uvesti Messija i Roberta, a to se Blaugrani isplatilo samo četiri minute kasnije. Semedo i Dembele napravili su dvostruko proigravanje, a Paulinho je vratio prednost Barceloni. Ipak, usporena snimka pokazala je da je posljednji loptom igrao Alcacer pa se gol pripisao njemu.

U 71. minuti Sergi Roberto zaradio je izravni crveni karton nakon povlačenja Aspasa, koji je i sam izveo slobodni udarac s 20 metara, no pogodio je vanjski dio mreže. Vanjski dio mreže pogodio je i Emre Mor samo dvadesetak sekundi nakon što je ušao u igru, no osam minuta prije kraja Aspas je nakon prizemnog centaršuta Mora postavio konačnih 2:2.

Celta Vigo (4-4-2)

Alvarez – Wass, Roncaglia, Sola, Jonny (45.) – Mendez (Boye 85′), Jozabed, Lobotka, Sisto (Mor 79′) – Gonzalez, Aspas (82.)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Mina, Vermaelen, Digne – Gomes (Roberto 60′), D. Suarez, Paulinho – Coutinho (Messi 60′), Alcacer (64.), Dembele (36.) (Vidal 78′)

U ranije odigranom susretu Sevilla je gostovala na Riazoru i samo remizirala bez pogodaka protiv Deportiva te pala na sedmo mjesto.