[VIDEO] Primera: Rakitić zabio i asistirao, Messi i Suarez dokrajčili Betis!

Atletico Madrid zaostaje 11, a Real Madrid ogromnih 19 bodova iza Katalonaca.

Barcelona je gostovala na Benito Villamarin Stadionu, za njih kobnom prošle sezone. Da, upravo na ovom stadionu suci prošle sezone nisu vidjeli kako je lopta prešla gol – liniju i na taj način oduzeli Kataloncima naslov. Ovaj put sudio je Jaime Latre, a Ernesto Valverde nije mogao računati na Alcacera, Arnaiza, Cardonu, Coutinha, Dembelea, Iniestu i Mascherana. Ipak, Blaugrana je upisala pobjedu od 5:0 i time produžila svoj niz nepobjedivosti.

Susret su otvorili Guardado i Joaquin udarcima preko gola, baš kao i Semedo na drugoj strani. Ni u 26. minuti nakon dvostrukog proigravanja između Roberta i Suareza lopta nije išla u okvir gola, a prvi udarac u okvir bio je Rakitićev iz 27. minute, no Adan je bio siguran.

U 31. minuti Lionel Messi pogodio je vanjski dio mreže, a 12 minuta kasnije izgleda da je Thomas Vermaelen istegnuo zadnju ložu pa ga je zamijenio Samuel Umtiti. U posljednjoj minuti i Busquets je pucao ravno u Adana te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Drugi dio bio je nešto bolji od prvog u smislu broja prilika. A otvoren je – pogotkom. Luis Suarez prekrasnom loptom pronašao je Ivana Rakitića, koji izlazi sam pred Adana i zabija za 1:0.

U 64. minuti već je 2:0. Sergio Busquets uzeo je jednu loptu u protivničkoj polovici i uposlio Messija, koji silovitim udarcem povisuje na 2:0.

Samo pet minuta kasnije Messi je uposlio Rakitića, koji centrira, a Luisito sjajnim poluvolejom zabija za 3:0.

U 80. minuti novi udarac i novi gol Blaugrane. Lionel Messi na kišovitom Benito Villamarinu primio je loptu od Suareza, prošao kroz dvojicu i poentirao za 4:0. Suarez je u 88. minuti mogao povisiti na 5:0, no Adan je upisao i jedinu obranu u nastavku.

Ipak, u 90. minuti Lionel Messi nesebično je pronašao Suareza, koji postavlja konačnih 5:0. Ovom asistencijom čudesni Argentinac upisao je svoju petu uzastopnu asistenciju u Primeri, što mu je uspjelo prvi put u karijeri. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, a Barcelona sada ima 11 bodova prednosti ispred Atletico Madrida i čak 19 ispred Reala.

Real Betis (4-1-4-1)

Adan – Guerrero, Mandi, Feddal, Durmisi – Garcia (Boudebouz 77′) – Joaquin, Ruiz (Camarasa 89′), Guardado, Tello – Leon (Castro 73′)

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Vermaelen (Umtiti 43′), Alba – Rakitić (59.), Busquets (Deulofeu 81′), Gomes (Paulinho 65′), Roberto – Suarez (69., 90.), Messi (64., 80.)

Vrijedi spomenuti i da je u ranije odigranom susretu Celta Vigo na gostovanju kod Real Sociedada pobijedila 2:1. Poveli su domaćini već u desetoj minuti preko Williana Josea, no Iago Aspas je deset minuta kasnije izjednačio. Jose je u 25. minuti promašio kazneni udarac, a kazna je stigla u 75. minuti kada Gomez donosi pobjedu gostima iz Andaluzije.