[VIDEO] Primera: Rakitićeva asistencija u pobjedi Barcelone, kontroverzan gol Reala u pobjedi nad Sevillom

Večeras je paralelno odigrano sedam utakmica pretposljednjeg, 37. kola španjolskog prvenstva.

Na Kanarskim otocima Las Palmas je ugostio Barcelonu, a Blaugrana je upisala uvjerljivu 4:1 pobjedu. U 25. minuti Busquets je lijepo petom proigrao Iniestu, koji sjajnom dubinskom loptom upošljava Suareza. Urugvajac se našao sam pred domaćim golmanom i uposlio Neymara, koji lakoćom zabija u praznu mrežu za 1:0. Samo dvije minute kasnije Neymar fantastično pronalazi Suareza, koji lobom povisuje na 2:0. Međutim, pritisak domaćina u nastavku urodio je plodom u 63. minuti. Nakon polukontre Boateng je prizemno centrirao, a Bigas smanjio na 2:1. Međutim, u 68. minuti Rakitić je centrirao, a Neymar glavom vratio Kataloncima prednost od dva gola. Neymar je samo četiri minute kasnije postavio i konačnih 4:1 i time upisao svoj hat-trick. Ivan Rakitić igrao je do 79. minute.

Na Santiago Bernabeu Real Madrid igrao je derbi susret protiv Seville i pobijedio 4:1. Već u desetoj minuti kontroverzni slobodni udarac izveo je Nacho. Naime, sudac nije ni označio da se slobodni udarac izvede, a Nacho je poslao loptu u mrežu i donio Kraljevima vodstvo. 13 minuta kasnije Ronaldo je pokupio odbijenu loptu nakon slabašnog udarca Jamesa i povisio na 2:0. Ipak, u četvrtoj minuti nastavka Vitolo i N’Zonzi napravili su dvostruko proigravanje, a lopta je došla do Jovetića, koji je s ruba kaznenog prostora smanjio na 2:1. Do kraja susreta Ronaldo je 12 minuta prije kraja svojim drugim pogotkom povisio na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Kroos sedam minuta prije kraja. Luka Modrić zamijenio je Kovačića u 72. minuti.

Atletico Madrid imao je naizgled najlakši zadatak, jer je u gostima igrao protiv Betisa. Ipak, domaćin je izvukao remi odigravši 1:1. U 57. minuti nakon kornera lopta je došla do Ceballosa, čiji poluvolej s 20 metara završava u mreži Rojiblancosa. Ipak, deset minuta kasnije nakon slobodnog udarca Savić izjednačuje i donosi bod Atleticu.

Athletic Bilbao također je remizirao protiv Leganesa 1:1 i preskočio Real Sociedad na šestom mjestu. U 14. minuti Balenziaga je prizemno centrirao, a Aduriz doveo Baske u vodstvo, no Szymanowski je u 62. minuti glavom izjednačio i donio bod Leganesu.

U ostalim susretima Alaves je deklasirao Celtu Vigo 3:1, Sporting je pobijedio Eibar golom Burguija, no svejedno je ispao iz lige (Duje Čop odigrao je cijeli susret), a Real Sociedad Malaga remizirali su 2:2.