[VIDEO] Primera: Real Madrid deklasirao Alaves

Kraljevi nisu imali problema.

Madridski Real na Santiago Bernabeu odigrao je utakmicu 25. kola španjolske Primere protiv Alavesa. Zinedine Zidane nije mogao računati na Asensija, Kroosa, Marcela, Modrića, Ramosa i Valleja, dok glavni gostujući igrač Munir El Haddadi nije nastupio zbog akumuliranih žutih kartona. To je i koštalo goste, koji su izgubili 4:0.

Prvu priliku na utakmici imao je Mateo Kovačić, koji je u osmoj minuti pucao ravno u Pacheca. Osam minuta kasnije Ronaldov udarac također je obranio Pacheco, dok je Benzema u 18. minuti pucao daleko pored gola. Ni Bale nije pucao u okvir u 25. minuti, a Pacheco je obranio i Hernandezov pokušaj deset minuta kasnije. Ipak, u 44. minuti Ronaldo je iskoristio Benzemino proigravanje petom i zabio za prednost Kraljeva. Jedinu priliku za goste imao je Alexis u prvoj minuti sudačke nadoknade, no Navas je izbio njegov pokušaj u korner.

Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 47. minuti. Benzema je uposlio Balea, koji povisuje na 2:0. Gol je postigao i sam Benzema, ali mu je bio poništen zbog zaleđa u 52. minuti.

Ipak, devet minuta kasnije Ronaldo je zabio i povisio na 3:0. Do kraja susreta Real je mirno priveo utakmicu kraju, postigao još jedan gol iz kaznenog udarca preko Benzeme, a Kovačić je iz igre izašao u 73. minuti.

Real Madrid (4-2-3-1)

Navas – Carvajal, Varane, Nacho, Hernandez – Casemiro (Llorente 80′), Kovačić (Ceballos 73′) – Vazquez, Ronaldo (44.), Bale (47.) – Benzema (89. – 11m)

Deportivo Alaves (4-4-2)

Pacheco – Alexis, Laguardia, Ely, Duarte – Perez, Torres, Garcia (Medran 63′), Alfonso (Ibai 62′) – Guidetti (Burgui 74′), Sobrino

Vrijedi spomenuti kako je u ranije odigranom susretu Celta Vigo s 2:0 pobijedila Eibar. U 56. minuti Emre Mor s lijeve strane je prizemno centrirao, a Iago Aspas zabio za 1:0. 11 minuta prije kraja Gomez je iskoristio Mallovu loptu nakon polukontre i postavio konačnih 2:0.