[VIDEO] Primera: Real Madrid srušio Real Sociedad na Anoeti

Veliki derbi četvrtog kola španjolske Primere na Anoeti su odigrali Real Sociedad i Real Madrid. I dok bi inače bilo obrnuto stanje na tablici, ovaj susret Kraljevi su dočekali tek na 12. mjestu, dok je domaćin prije susreta bio treći. Momčad Zinedine Zidanea u susret je ušla bez ozljeđenih Kroosa, Benzema, Kovačića i Valleja, a zbog suspenzije nisu mogli igrati Marcelo i Ronaldo. I domaćin je imao problema, zbog ozljeda nisu igrali Oyarzabal, Navas i braća Martinez. U konačnici, madridski klub pobijedio je 3:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga, koji je trajao neuobičajeno dugo, prvi neblokirani udarac vidjeli smo u 18. minuti, ali pokušaj Williana Josea s lakoćom je obranio Navas. Samo minutu kasnije nakon duge kombinacije lopta je nakon centaršuta Casemira došla do Ramosa, koji je uposlio Mayorala, a on udarcem iz prve zabio za vodstvo Reala.

U 29. minuti Real Sociedad već je izjednačio. Odriozola je centrirao, a Kevin Rodrigues fantastičnim volejom izjednačio. Strašne scene gledali smo za vrijeme proslave gola. Naime, jedan domaći navijač toliko je slavio da je gurnuo novinara, koji je pao i udario glavom u atletsku stazu. Vozilo je odmah došlo na teren  i odvelo unesrećenog novinara.

Sreća je prvaka Španjolske ponovno pomazila u 36. minuti. Rodrigues je još jednim poluvolejom pogodio gredu, a nakon kontre Mayoralov udarac skrenuo je upravo Rodrigues i zabio autogol. Dvije minute prije kraja prvog dijela Asensio je pucao pored gola, a minutu kasnije Modrić je pucao u Rullija i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Reala.

Nastavak je u 51. minuti otvorio domaćin pokušajem Llorentea nakon kornera, no pucao je ravno u Navasa. Minutu kasnije na drugoj strani Mayoral je pucao u Rullija, a Llorente je u 53. minuti ponovno pucao u Navasa. Real Sociedad nastavio je s boljom igrom pa je Canales u 57. minuti pucao preko gola. Ipak, četiri minute kasnije uslijedila je klasična Realova kontra, koju je Bale završio golom za 3:1.

U 71. minuti Rodrigues je ponovno pucao iz daljine, no pored gola, a tri minute kasnije Isco je pucao preko gola. Deset minuta prije kraja Agirretxe je glavom pucao preko gola, a minutu kasnije Navas je obranio udarac Josea. Luka Modrić odigrao je cijeli susret.

Tako je Kraljevski klub upisao tek drugu ligašku pobjedu ove sezone i zasjeo na četvrto mjesto. Njihov zaostatak za Barcelonom tako je nakon ovog kola ostao četiri boda.