[VIDEO] Primera: Real Madrid u golijadi pobijedio Betis, Modrić na klupi

Kraljevi su se ponovno namučili ne bi li upisali pobjedu.

Madridski Real gostovao je na Estadio Benito Villamarin kod Real Betisa u sklopu 24. kola španjolske Primere. Zinedine Zidane na klupi je odlučio ostaviti Benzemu, Isca, Modrića i Varanea, dok su zbog ozljede susret propustili Kroos i Vallejo. Susret je završio s osam pogodaka i Realovom 5:3 pobjedom.

Iz prve prilike Kraljevi su poveli. Igrala se 11. minuta kada je Ronaldov udarac obranio Adan, no na loptu je natrčao Asensio i zabio za 1:0. Na drugoj strani odgovaraju Loren i Joaquin, no pucaju pored gola. Navas je obranio još jedan Joaquinhov pokušaj, a u 30. minuti Marcelo je zbog ozljede morao napustiti igru.

U 33. minuti domaćin izjednačuje. Joaquin je centrirao, a Mandi glavom izjednačio. Svega četiri minute kasnije Nacho je postigao autogol i na odmor se otišlo s prednošću Betisa od 2:1.

U nastavak su Kraljevi ušli golom za 2:2. Vazquez je izveo korner, a Sergio Ramos glavom izjednačio. Baleov pokušaj iz 55. minute obranio je Adan, a dvije minute kasnije Velšanin je pucao pored gola.

Do novog vodstva Reala dolazi u 59. minuti. Carvajal je uposlio Asensija, koji svojim drugim pogotkom u dalji golmanov kut zabija za 3:2. Šest minuta kasnije Casemiro je centrirao, a Ronaldo povisio na 4:2.

Krenuo je tada domaćin na sve ili ništa, u igru je ušao Javi Garcia, Ruizov udarac obranio je Navas, Guardado je pucao preko gola, a u 85. minuti konačno su domaćini okrunili svoju dobru igru pogotkom. Junior je s lijeve strane centrirao, a Leon smanjio na 4:3. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Benzema je tap-inom postavio konačnih 5:3. Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret, dok Luka Modrić nije ulazio u igru.

Real Betis (3-4-3)

Adan – Mandi (33.), Bartra, Amat (Garcia 75′) – Barragan, Ruiz, Guardado (Leon 81′, 85.), Junior – Boudebouz (Tello 81′), Loren, Joaquin

Real Madrid (4-4-2)

Navas – Carvajal, Nacho (37. – ag), Ramos (50.), Marcelo (Hernandez 30′) – Vazquez, Kovačić, Casemiro, Asensio (11., 59.) – Bale (Isco 73′), Ronaldo (65.) (Benzema 89′, 90+2.)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Espanyol s Villarrealom remizirao 1:1.