[VIDEO] Primera: Real minimalnom pobjedom srušio posljednju momčad lige

Kraljevi su se bez pola momčadi mučili i s posljednjom momčadi lige.

Madridski Real gostovao je kod posljednjeplasirane Malage u sklopu 32. kola španjolske Primere i upisao minimalnu pobjedu od 2:1. Zinedine Zidane u Madridu je ostavio Balea, Modrića, Ronalda i Varanea, dok je domaćin bio bez Carlosa, Gonzaleza, Hernandeza, Juanpija, Penarande i Recija.

Već u drugoj minuti Benzema je s nekoliko metara pucao preko gola, a Kovačićev udarac iz 17. minute obranio je Jimenez. U 23. minuti Vazquez je pucao pored gola, kao i Benzema dvije minute kasnije, no u 29. minuti Isco je iz slobodnog udarca zabio za prednost Kraljeva te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Reala.

Nakon jedne dugačke akcije u 60. minuti Benzema je pronašao Isca, koji prizemnom loptom upošljava Casemira, a on povisuje na 2:0. Igra se tada primirila, a Sergio Ramos našao se sam pred Jimenezom četiri minute prije kraja, no pucao je ravno u njega.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Diego Rolan uspio je smanjiti na 2:1, no tri boda putuju u Madrid. Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret.

Malaga (4-2-3-1)

Jimenez – Rosales, Torres, Miquel (Rodriguez 71′), Ricca – Iturra, Lacen (Bueno 53′) – Rolan (90+3.), Adrian, Castro – Ideye (Lestienne 78′)

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Ramos, Vallejo, Hernandez – Isco (29.) (Mayoral 72′), Casemiro (63.), Kovačić – Vazquez, Benzema, Asensio (Ceballos 66′)

U ranije odigranom susretu Suarez je donio minimalnu, 1:0 pobjedu Getafeu nad Espanyolom, kojom je madridska momčad osigurala ostanak u prvoligaškom društvu.