[VIDEO] Primera: Real na krilima četiri gola Ronalda pobijedio Gironu, Modrić asistent

Unatoč tri primljena gola, Kraljevi su upisali pobjedu.

U 29. kolu španjolske Primere Real Madrid na Santiago Bernabeu ugostio je Gironu i u pravoj golijadi prije reprezentativne stanke pobijedio 6:3.

Već u petoj minuti Ronaldov pokušaj iz slobodnog udarca obranio je Bono, a dvije minute kasnije Vazquez se našao sam ispred Bona, koji brani i njegov udarac. Ipak, u 11. minuti Kroos je prizemno centrirao, a Ronaldo zabio za 1:0. Mogao je Ronaldo povisiti na 2:0 u 18. minuti, no pucao je preko gola, a u 23. minuti Portugalcu je gol poništen zbog zaleđa.

Kazna je uslijedila u 29. minuti. Granell je izveo korner, a Stuani glavom efektno izjednačio. Asensio je iz slobodnog udarca u 36. minuti pucao ravno u Bona te se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

Samo tri minute u nastavku bile su potrebne da Benzema pronađe Ronalda, a Portugalac vrati vodstvo Kraljevskog kluba na 2:1.  Iz slobodnog udarca u 52. minuti Mojica je pucao pored gola, baš kao i Ronaldo glavom u 56. minuti.

Ronaldo je nakon dva gola upisao i asistenciju u 59. minuti, a Vazquez je povisio na 3:1. Ronaldo je do svog hat-tricka došao u 64. minuti nakon jednog odbijanca, no samo četiri minute kasnije Stuani svojim drugim golom glavom smanjuje na 4:2.

Do kraja susreta Stuani je mogao smanjiti i na 4:3, no Navas je krajnjim naporom izbio loptu u korner. Kazna je stigla u 86. minuti kada Luka Modrić asistira za Garetha Balea, koji povisuje na 5:2, da bi Juanpe nakon centaršuta glavom zabio za 5:3. No, ni tu nije bio kraj događanjima, s obzirom da je u sudačkoj nadoknadi Ronaldo svojim četvrtim golom potvrdio povratak Reala na treće mjesto. Mateo Kovačić igrao je do 70. minute, kada ga je zamijenio Luka Modrić.