[VIDEO] Primera: Real Sociedad deklasirao Deportivo

Domaćini su bili nemilosrdni.

Prvu utakmicu 22. kola španjolske Primere na Anoeti su odigrali Real Sociedad i Deportivo La Coruna, a domaćin je upisao uvjerljivu 5:0 pobjedu.

Već u četvrtoj minuti Mikel Oyarzabal zamalo je pucao pored gola, a od samog starta domaćin je nametnuo svoj tempo. U 27. minuti Juanmija su centimetri dijelili od pogotka, koji je ipak došao u 32. minuti kada isti igrač centrira, a Willian Jose zabija za 1:0. Do odmora Juanmi je još jednom pucao preko gola i na predah se otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku Xabi Prieto je u 59. minuti pogodio stativu, no samo tri minute kasnije Asier Illarramendi je odlično izvedenim slobodnim udarcem povisio na 2:0.

15 minuta prije kraja Canales je nakon prizemnog centaršuta došao do lopte i zabio za 3:0, dok su konačnih 5:0 postavili Artiz Elustondo sedam i Illarramendi svojim drugim golom minutu prije kraja. Ovom pobjedom Real Sociedad skočio je na 14. mjesto prvenstvene ljestvice.