[VIDEO] Primera: Real Sociedad srušio Sevillu, Getafe uvjerljiv

Las Palmas na Božićne praznike odlazi kao posljednja momčad prvenstva.

Još dvije utakmice posljednjeg ovogodišnjeg kola u španjolskoj Primeri su iza nas, a vidjeli smo dvije pobjede domaćina.

U ranije odigranoj utakmici Getafe je očekivano s 2:0 pobijedio Las Palmas i ostavio Kanarince na posljednjem mjestu sa svega 11 osvojenih bodova. Poveo je domaćin već u šestoj minuti. Nakon kratke kombinacije iz kornera Suarez je centrirao, a Cala glavom doveo Getafe u prednost. Samo devet minuta kasnije Antunes je s lijeve strane prizemno centrirao, a Diedhiou ostao nečuvan i donio pobjedu momčadi iz predgrađa Madrida.

Derbi dana na Anoeti su odigrali Real Sociedad i Sevilla, a završilo je 2:1 za domaćine, koji su poveli u 17. minuti. Asier Illarramendi je izveo korner, a Inigo Martinez glavom zabio za vodstvo. Do izjednačenja dolazi minutu prije odmora. Krohn-Dehli je uposlio Ben Yeddera, koji kroz noge golmana zabija za 1:1. No, u 76. minuti Oyarzabal je pronašao Zubeldiju, koji je ostao nečuvan i mirno poentirao za pobjedu Real Sociedada, koju je potvrdio Carlos Vela golom u posljednjoj minuti.

Primera, 17. kolo:

Getafe 2:0 Las Palmas (Cala 6., Diedhiou 15.)

Real Sociedad 3:1 Sevilla (Martinez 17., Zubeldia 76., Vela 90. / 44. Ben Yedder)