[VIDEO] Primera: Real Sociedad i Valencia upisali domaće pobjede

Favoriti su bili sigurni.

Odigrane su i posljednje dvije današnje utakmice 27. kola španjolske Primere u kojima su domaće momčadi upisale očekivane pobjede.

Real Sociedad je na Anoeti s 2:1 svladao Alaves. Poveli su domaći već u šestoj minuti kada je Canales izveo korner, a Moreno zabio za 1:0. Samo pet minuta kasnije bivši igrač Reala Asier Illarramendi našao se na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u mrežu za 2:0. U 39. minuti Alfonso je samo uspio smanjiti nakon centaršuta Aguirregabirije, no do preokreta nije došlo.

U drugoj utakmici Valencia je s 2:0 bila bolja od Betisa i približila se Kraljevima na samo bod zaostatka. Guedes je u 23. minuti fenomenalnom dubinskom loptom pronašao Rodriga, koji zabija za prednost Šišmiša, dok je pobjedu potvrdio Simone Zaza nakon centaršuta Kondogbije u 47. minuti.