[VIDEO] Primera: Real tek uz pomoć VAR-a slomio Espanyol, Modrić odigrao cijelu utakmicu

Teška pobjeda Kraljeva.

Madridski Real ugostio je Espanyol u petom kolu španjolske Primere, a Julen Lopetegui odlučio se za izmiješani sastav pa nisu zaigrali Marcelo, Toni Kroos i Gareth Bale. Ipak, Kraljevski klub pobijedio je minimalnih 1:0.

Već u petoj minuti Isco je zaprijetio, ali pored gola, baš kao i Piatti nakon kornera na drugoj strani u 14. minuti. Uslijedili su bezopasni pokušaji Odriozole i Benzeme, prije nego je Perez izašao sam pred Courtoisa, no Belgijac je bio siguran. Četiri minute prije odmora Asensio je postigao pogodak, uz pomoć videotehnologije pa su Kraljevi na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Nastavak je, kao i prvi dio, otvorio Isco, no pucao je pored gola, a na drugoj strani Granero je u 65. minuti pogodio gredu. Dvije minute kasnije Courtois je obranio Rocin udarac, a u 73. minuti Sergio Ramos je nakon dvostrukog proigravanja s Iscom pucao glavom, no Lopez je krajnjim naporom izbio loptu u korner.