[VIDEO] Primera: Real u madridskom derbiju minimalno pobijedio Leganes

Kraljevi su bez pola momčadi upisali minimalnu pobjedu.

Madridski Real u utakmici 35. kola španjolske Primere pred 59 905 gledatelja ugostio je Leganes na Santiago Bernabeu i u madridskom dvoboju pobijedio 2:1. Zinedine Zidane odlučio je odmoriti Ramosa, Ronalda i Varanea za susret protiv Bayerna, dok zbog ozljeda nisu igrali Carvajal, Isco i Nacho. Mateo Kovačić iz igre je izašao u 62. minuti, dok Luka Modrić nije ulazio u igru.

Već u trećoj minuti Bale je imao priliku za vodstvo, no pucao je pored gola. Međutim, u osmoj minuti iskoristio je proigravanje Benzeme i kroz noge Cuellara zabio za 1:0. Gosti su tada krenuli pritiskati, Gabriel je pogodio stativu, a Amrabat gredu, prije nego je u 44. minuti Ceballos na drugoj strani također pogodio gredu.

U posljednjoj akciji prvog dijela nakon centaršuta Kovačića, jedan obrambeni igrač skrenuo je loptu glavom točno na nogu Mayorala, koji povisuje na 2:0.

Nastavak je otvorio Guerrero udarcem ravno u Casillu, a u 55. minuti Casemirov pokušaj iz slobodnog udarca završio je ravno u rukama Cuellara. Konačno, u 66. minuti gosti su smanjili. El Zhar je proigrao Amrabata, koji prizemnom loptom pronalazi Darka Brašanca, a srbijanski reprezentativac bježi Hakimiju i smanjuje na 2:1. U 74. minuti Bustinza je mogao izjednačiti, no Casilla je velikom intervencijom spriječio siguran pogodak.

Beauvue je u 78. minuti s preko 40 metara pogodio vanjski dio mreže, a Amrabatov udarac iz 81. minute otišao je pored gola. Iako su gosti do kraja utakmice bili bolji, Kraljevski klub je ipak upisao pobjedu.

Real Madrid (4-4-2)

Casilla – Hakimi, Casemiro, Vallejo, Hernandez – Ceballos, Kovačić (Kroos 62′), Llorente, Bale (8.) – Benzema (Asensio 62′), Mayoral (45.)

Leganes (4-2-3-1)

Cuellar – Zaldua, Bustinza, Siovas, Rico – Brašanac (66.) (Naranjo 90′), Perez – El Zhar, Gabriel, Amrabat (Eraso 90′) – Guerrero (Beauvue 63′)

Vrijedi spomenuti da je u ranije odigranim utakmicama Espanyol remizirao s Las Palmasom 1:1, a za Kanarince je cijeli susret na klupi proveo Alen Halilović, dok je Real Sociedad s dva autogola San Josea i igračem manje zbog crvenog kartona Parda s 3:1 pobijedio Athletic Bilbao.

Primera, 35. kolo:

Espanyol 1:1 Las Palmas (Moreno 76. / 29. Calleri)

Real Sociedad 3:1 Athletic Bilbao (San Jose 15. – ag, 54. – ag, Oyarzabal 36. / 59. – 11m Garcia)

Real Madrid 2:1 Leganes (Bale 8., Mayoral 45. / 66. Brašanac)