[VIDEO] Primera: Real uvjerljiv, Leganes na korak do ostanka u ligi

Odigrane su nove tri utakmice 34. kola španjolskog prvenstva u kojima nismo vidjeli nijedno iznenađenje.

Središnju pozornost izazvala je utakmica između Deportiva i Real Madrida, koji je na Riazor doputovao bez pravog stopera. Ipak, Kraljevi su se pobjedom od 6:2 ponovno izjednačili s Barcelonom na vrhu ljestvice.

Već u 52. sekundi Danilo je pronašao Moratu, koji bježi obrani i zabija za 1:0. Asensio je nakon gola imao dvije prilike, no Lux je oba puta upisao velike obrane, dok je Isco pucao pored gola. Ipak, u 14. minuti Vazquez je prizemno centrirao, a James povisio na 2:0. I Marcelo je zabio gol u 17. minuti, no opravdano mu je poništen zbog zaleđa.

U 34. minuti domaćin je smanjio. Juanfran je primio prekrasnu paralelnu loptu i centrirao, a Kakuta prizemno dodao za Andonea, koji smanjuje na 2:1. Mogao je isti igrač šest minuta prije kraja i izjednačiti, no njegov udarac lijepom paradom obranio je Casilla. Kazna je stigla u posljednjim trenutcima kada Vazquez koristi nesmotrenost domaće obrane i zabija za 3:1. Do kraja susreta James u 67. svojim drugim pogotkom i Isco u 78. minuti povisili su na 5:1, da bi na 5:2 smanjio Joselu šest minuta prije kraja. Ipak, konačnu riječ imali su Kraljevi Casemiro je u 86. minuti postavio konačnih 6:2. Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret, dok Luka Modrić nije ulazio u igru.

Leganes je očekivano i uvjerljivo pobijedio Las Palmas, klub koji ne može ispasti iz lige, a ne može se ni plasirati u Europu, završilo je 3:0. Svi pogotci pali su u nastavku, prvo je u 55. minuti Guerrero iskoristio pogrešku golmana Kanarinaca i dodao Lucianu, koji u praznu mrežu zabija za 1:0. Svega četiri minute kasnije Guerrero nakon asistencije upisuje i pogodak, a konačnih 3:0 postavio je Luciano svojim drugim pogotkom iz kaznenog udarca. Alen Halilović u igru je ušao u 77. minuti, a Marko Livaja je zbog crvenog kartona propustio susret.

Real Sociedad zadržao je šestu poziciju na tablici pobjedom na Mestalli protiv Valencije 3:2. Poveli su gosti već u 31. sekundi autogolom Alvesa, da bi u 30. minuti Willian iz kaznenog udarca povisio na 2:0. U 65. minuti Odriozola je prizemnim centaršutom pronašao Oyarzabala, koji zabija za 3:0 i osigurava pobjedu. Do kraja susreta još su Nani iz kaznenog udarca i Simone Zaza uspjeli smanjiti na konačnih 3:2.

Primera, 34. kolo:

Deportivo La Coruna 2:5 Real Madrid (Andone 35., Joselu 84. / 1. Morata, 14., 67. James, 44. Vazquez, 77. Isco. 87. Casemiro)

Leganes 3:0 Las Palmas (Luciano 55., 61. – 11m, Guerrero 59.)

Valencia 2:3 Real Sociedad (Nani 68. – 11m, Zaza 72. / 1. – ag Alves, 30. – 11m Willian, 65. Oyarzabal)