[VIDEO] Primera: Real uz dva dosuđena kaznena udarca srušio Valenciju

Kraljevi su se učvrstili na četvrtom mjestu.

Madridski Real gostovao je na Mestalli u sklopu 21. kola španjolske Primere. Nakon serije loših rezultata i ispadanja iz Kupa, Kraljevski klub upisao je 4:1 pobjedu, a čak dva gola postigao je iz kaznenih udaraca.

U sedmoj minuti Gareth Bale pucao je visoko preko gola, no deset minuta kasnije nakon Montoyinog starta, Javier Estrada Fernandez pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Ronaldo i zabio za 1:0.

Najveću priliku za Šišmiše u prvom dijelu imao je Geoffrey Kondogbija, kojemu je Navas obranio udarac iz 25. minute. Kazna je stigla u 38. minuti kada ponovno Montoya radi prekršaj, Fernandez pokazuje na bijelu točku, a Portugalac povisuje na 2:0.

U 59. minuti Dani Parejo je izveo korner, a Santi Mina glavom smanjio na 2:1, a Parejo je imao veliku priliku sedam minuta kasnije, no pucao je ravno u Navasa. Pitanja pobjednika mogao je riješiti Ronaldo, no u 69. minuti Neto je obranio njegov pokušaj.

Deset minuta prije kraja Ronaldo je iz slobodnog udarca pucao visoko preko gola, a ni dvije minute kasnije nije pucao u okvir. Ipak, u 84. minuti Marcelo je nakon soloprodora povisio na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Toni Kroos minutu prije kraja.

Valencia (4-4-2)

Neto – Montoya, Coquelin, Garay, Latorre (Pereira 77′) – Guedes (Soler 48′), Parejo, Kondogbia, Gaya – Rodrigo (Zaza 75′), Mina (59.)

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo (84.) – Modrić, Casemiro, Kroos (89.) – Bale (Vazquez 69′), Benzema (Asensio 78′), Ronaldo (16. – 11m, 38. – 11m)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Deportivo La Coruna, unatoč vodstvu od 2:0, zaradio crveni karton, što je Ivi iskoristio i s dva pogotka donio bod i remi Levanteu, završilo je 2:2.