[VIDEO] Primera: Villarreal šokirao Atletico, Čop sa Sportingom do novog boda

U španjolskom prvenstvu nema odmora, pošto je već danas počelo 34. kolo, u kojem ponovno nisu svi favoriti upisali pobjede.

Sporting Gijon došao je do još jednog bitnog boda u borbi za ostanak, ovaj put na domaćem terenu remizirao je s Espanyolom 1:1. Domaćini su čak i poveli u 39 minuti odlično izvedenim slobodnim udarcem Rodrigueza. Ipak, u 55. minuti Moreno je nakon soloprodora Baptistaa izbjegao zaleđe, zaobišao golmana i donio bod gostima iz Barcelone. Duje Čop odigrao je cijeli susret.

Kiks Sportinga nije iskoristila Granada, koja je na domaćem terenu izgubila od Malage 2:0. Igrač utakmice bio je bivši igrač Barcelone Sandro Ramirez, koji je postigao oba gola. Prvo mu je u 47. minuti Keko dodao loptu na 25 metara od gola, a on ju je iz prve zakucao u mrežu, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade iskoristio asistenciju Ontiverosa i potvrdio pobjedu.

U derbiju večeri Villarreal je na Vicente Calderonu pobijedio Atletico Madrid s minimalnih 1:0 i učvrstio se na petom mjestu. Iako je izgledalo kao da je na terenu bila samo jedna momčad, Rojiblancosi nisu uspjeli probiti gostujućeg golmana i u konačnici su se porazom dodatno udaljili od borbe za naslov. Andres Fernandez branio je udarce Correje (11.), Nigueza (12.), Griezmanna i Gaitana (32.) te ponovno Gaitana u 54. minuti. Iako je imala 23 udarca, momčad Diega Simeonea nije uspjela zabiti gol, a kazna ih je stigla iz tek drugog udarca u okvir gostiju. Cedric Bakambu je centrirao, a Soriano osam minuta prije kraja donio pobjedu Žutoj podmornici.