[VIDEO] Primera: Remi na Mestalli, suci onemogućili pobjedu Barcelone

Nakon derbija kola ponovno će se pričati o lošim sudačkim odlukama.

Utakmicu dosadašnjeg dijela sezone na Mestalli su pred 47 775 gledatelja u sklopu 13. kola španjolske Primere odigrali Valencia i Barcelona, dvije vodeće momčadi na ljestvici. Ernesto Valverde imao je velikih problema s ozljedama jer su susret propustili Dembele, Gomes, Mascherano, Rafinha, Roberto i Turan. Također, Gerard Pique nije mogao igrati zbog akumuliranih žutih kartona, što je značilo da je Thomas Vermaelen započeo prvu utakmicu za Barcelonu nakon 22 mjeseca. Susret je završio neodlučeno, 1:1, a glavni akter bio je sudac, koji je teško oštetio Katalonce.

Nakon početnog ispitivanja snaga naš Ivan Rakitić uputio je prvi udarac u desetoj minuti, no pucao je ravno u Neta. Gledali smo prilično čvrst susret u kojemu su Katalonci dominirali, a u 30. minuti su bili i jako oštećeni. Naime, Messijev fantastičan udarac završio je između Netinih ruku i u mreži, no iako je lopta za više od pola metra prešla gol liniju, sudac Villanueva pokazao je da se igra nastavi.

Iz kontre Šišmiši su mogli doći u prednost, no Simone Zaza pucao je zamalo pored gola. U 33. minuti Neto je, ovaj put uspješno, obranio Messijev pokušaj iz slobodnog udarca, a do kraja prvog dijela Neto je branio i pokušaje Suareza i Inieste i na odmor se otišlo s 0:0.

Nastavak je otvorio Zaza, koji je u 51. minuti ponovno pucao pored gola. Minutu kasnije na drugoj strani nakon kornera Vermaelen je glavom pucao preko gola, da bi u 60. minuti Gaya prizemno centrirao, a Rodrigo doveo Šišmiše u prednost.

Valverde je odlučio reagirati i izvaditi neprimjetnog Rakitića u 68. minuti, a umjesto njega ušao je Gerard Deulofeu. Kasnije je ušao i Denis Suarez i to umjesto kapetana Inieste. U 76. minuti Suarezov pokušaj još jednom je obranio Neto, ali šest minuta kasnije ništa nije mogao. Čudesni Messi ponovno je uputio fenomenalnu asistenciju, a Jordi Alba izbjegao zaleđe i klizećim poluvolejom zabio svom bivšem klubu za izjednačenje.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika i susret je završio 1:1. Nažalost, ponovno će glavna priča biti sudac, koji je ponovno oštetio Barcelonu, a Valencia za pobjedu nad Kataloncima na svom stadionu ne zna od 2007. godine.

Valencia (4-4-2)

Neto – Montoya, Garay (Vezo 87′), Gabriel, Gaya – Soler, Parejo, Kondogbia, Guedes – Zaza, Rodrigo (60.) (Pereira 82′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo (Vidal 80′), Umtiti, Vermaelen, Alba (82.) – Rakitić (Deulofeu 68′), Busquets, Iniesta (D. Suarez 72′) – L. Suarez, Paulinho, Messi

Vrijedi spomenuti i kako su ranije odigrane tri utakmice 13. kola. Deportivo i Athletic Bilbao te Real Sociedad i Las Palmas remizirali su s identičnih 2:2, dok je Sevilla u gostima svladala Villarreal 3:2.