[VIDEO] Primera: Remi Reala i Atletica, Barcelona se odvojila na +11!

Fantastičnu utakmicu gledali smo u Madridu.

Veliki gradski derbi na Santiago Bernabeu pred 78 769 gledatelja odigrali su Real Madrid i Atletico Madrid. Bila je ovo utakmica, koja je vrlo lagano mogla presuditi naslov u korist Barcelone, jer da su Kraljevi upisali pobjedu, Katalonci bi sedam kola prije kraja pobjegli Atleticu na 12 bodova prednosti. I ovako, Blaugrana može zadovoljno trljati ruke, jer je derbi završio 1:1, što znači da Barcelona ima 11 bodova prednosti ispred Rojiblancosa.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi udarac vidjeli smo u desetoj minuti, no Ronaldo je pucao ravno u Oblaka. Oštru igru gledali smo u Madridu pa je u prvih 17 minuta sudac Fernandez već podijelio dva žuta kartona Kroosu i Vitolu. U 20. minuti Ronaldo je ponovno pucao, no Oblak je krajnjim naporom izvadio loptu ispod grede u korner.

Na drugoj strani prvi udarac imao je Diego Costa, no pucao je ravno u Navasa, baš kao i Varane za Real u 28. minuti. Do odmora Navas je još obranio udarac Coste, a Marcelo je pogodio stativu i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Real i to na najbolji mogući način – pogotkom. Igrala se 53. minuta kada je Gareth Bale centrirao, a Ronaldo udarcem iz prve doveo Kraljeve u vodstvo.

Samo četiri minute kasnije Navas je prekrasnom intervencijom zaustavio udarac Coste, no u nastavku akcije lopta dolazi do Antoine Griezmanna, koji gura loptu kroz noge Marcelu i nakon dvostrukog proigravanja s Vitolom izjednačuje. U 59. minuti Navas je spasio svoj gol nakon snažnog udarca Kokea, a Zidane se u 64. minuti odlučio za šokantnu izmjenu, Ronalda je zamijenio Benzemom.

Saul je u 70. minuti pucao pored gola, a Luka Modrić u 72. minuti zamijenio je Matea Kovačića. 13 minuta prije kraja Bale je glavom pucao pored gola, a u 92. minuti posljednje prilike imao je Ramos, no Oblak je obranio i njegov pokušaj iz slobodnog udarca i nakon kornera i ostalo je 1:1. Šime Vrsaljko cijeli susret gledao je s klupe.