[VIDEO] Primera: Ronaldo spasio Real u posljednjim minutama

Real Madrid u osmom kolu španjolske Primere gostovao je u predgrađu Madrida, kod Getafea. Zinedine Zidane nije mogao računati na Balea, Carvajala, Kovačića i Navasa, a po prvi put od finala Lige prvaka u Cardiffu tandemski par činili su Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. Uz dosta muke, branitelj naslova uspio je pobijediti 2:1 i privremeno skočiti na drugo mjesto.

Već u desetoj minuti vidjeli smo prvu priliku Kraljeva, Benzema je pronašao Ronalda povratnom loptom, kojemu je Guaita odličnom obranom obranio udarac. U 16. minuti Ramos je nakon kornera glavom pucao preko gola, a četiri minuta kasnije i Marcelo je iz daljine pucao visoko preko gola.

Nastavio se pritisak gostiju pa je u 32. minuti Ronaldo iz daljine pucao ravno u Guaitu. Pet minuta kasnije Benzema je pucao nebu pod oblake, no u 40. minuti se iskupio. Sretno je osvojio loptu nakon loše intervencije domaće obrane i našao se sam pred Guaitom te nije imao poteškoća ugurati loptu u mrežu.

U 53. minuti nastavak je otvorio Marcelo odličnim pokušajem, no još ljepšom obranom Guaita je izbio loptu u korner. A onda, u 56. minuti, nakon jednog prizemnog centaršuta Molina je izjednačio na 1:1.

Kraljevi su pritiskali do kraja utakmice, Ronaldo je pucao pored gola u 73. minuti, a Zidane je uveo Isca i Hernandeza. U konačnici, samo pet minuta prije kraja Ronaldo je primio loptu od Isca i donio pobjedu Realu svojim tek prvim ligaškim golom ove sezone. Luka Modrić nije ulazio u igru.

Getafe (4-2-3-1)

Guaita – Suarez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri (Gonzalez 84′), Bergara – Jimenez (Portillo 15′), Fajr, Diedhiou (Lacen 67′) – Molina (56.)

Real Madrid (4-4-2)

Casilla – Hakimi, Nacho, Ramos, Marcelo (Hernandez 72′) – Vazquez (Isco 72′), Llorente, Kroos, Asensio – Ronaldo (85.), Benzema (40.) (Mayoral 81′)

Vrijedi spomenuti i kako je Athletic Bilbao s minimalnih 1:0 pobijedio Sevillu i skočio na osmo mjesto. Jedini gol pao je u 43. minuti kada je nakon outa do lopte došao Vesga i lobom zabio za pobjedu Baska.