[VIDEO] Primera: Sevilla i Athletic Bilbao upisali minimalne pobjede

Odigrane su i posljednje tri utakmice 34. kola španjolskog prvenstva, nakon kojih smo još bliži samom raspletu lige.

Eibar je sve dalje od Europe, pošto je u gostima kod finalista Kupa Alavesa remizirao bez pogodaka. Domaćin može više žaliti za pobjedom, pošto je od 26. minute igrao s igračem više. Naime, gostujući golman Riesgo igrao je rukom izvan kaznenog prostora i zaradio crveni karton. Ipak, najveću priliku Alaves je imao upravo iz tog slobodnog udarca, no Ibai je pogodio gredu pa je završilo 0:0.

Sevilla je na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan pobijedila Celtu 2:1 i ponovno se bodovno izjednačila s Atleticom na trećem mjestu. Sevilla je i povela u 49. minuti, Iborra je dodao za Correu, koji u soloprodoru prolazi kroz trojicu igrača i zabija za 1:0. Ipak, samo četiri minute kasnije Iago Aspas iz kaznenog udarca je izjednačio, a u 56. minuti Celta ostaje s igračem manje nakon isključenja Hernandeza. To je domaćin na najbolji mogući način iskoristio u 79. minuti i preko Ben Yeddera došli do pobjede. Francuz je iskoristio prizemni centaršut Nasrija i dodatno otežao gostima, koji se sad nalaze na čak 15 bodova iza borbe za Europu.

U posljednjem susretu ovog kola Athletic Bilbao je s minimalnih 2:1 pobijedio Betis i ponovno preskočio Real Sociedad i zauzeo posljednje mjesto, koje vodi u Europu. Baske je u vodstvo doveo Aduriz iz kaznenog udarca u 53. minuti, da bi sedam minuta kasnije Garcia centrirao, a Muniain glavom povisio na 2:0. U 63. minuti Castro je samo uspio ublažiti poraz Betisa.