[VIDEO] Primera: Sevilla osigurala Europsku ligu, Celta i Leganes uvjerljivi

Andalužani su u posljednjem kolu osigurali Europu.

Odigrano je pet utakmica posljednjeg, 38. kola španjolske Primere, a zanimljivi rezultati su iza nas.

Getafe je s minimalnih 1:0 bio bolji od posljednjeplasirane Malage i na taj način mu je Europska liga izmaknula za tri boda. Gol pobjede postigao je Remy iz kaznenog udarca u 73. minuti. A u Europsku ligu se, nauštrb madridskog kluba, plasirala Sevilla, koja je u posljednjem kolu pogotkom Ben Yeddera nakon povratne lopte Vazqueza pobijedila Alaves 1:0.

Girona je, barem privremeno, skočila na deveto mjesto pobjedom kod Las Palmasa 2:1. Poveli su gosti već u petoj minuti nakon što je Portu centrirao s desne strane, a Stuani glavom zabio za vodstvo. Samo devet minuta kasnije Calleri je iz kaznenog udarca izjednačio, no Stuani je svojim drugim pogotkom nakon okreta u 42. minuti donio pobjedu katalonskoj momčadi.

Leganes se dodatno učvrstio na 17. mjestu 3:2 pobjedom protiv šestoplasiranog Betisa, koji je tako ipak izborio Europsku ligu. Gosti su poveli golom Campbella nakon fantastične lopte Castra, no madridska momčad preokreće golom Siovasa nakon kornera u 28. minuti i Naranja nakon Guerrerove polukontre u 64. minuti. Sanabria je glavom u 76. minuti izjednačio, no samo tri minute kasnije Amrabat sretnim pogotkom donosi pobjedu Leganesu.

U prvoj utakmici dana Celta Vigo je s uvjerljivih 4:2 pobijedila Levante. Iako su gosti na Balaidosu poveli golom Rochine, po dva pogotka Gomeza i Aspasa preokrenuli su rezultat. Počasni gol postigao je Morales u 74. minuti.

Primera, 38. kolo:

Malaga 0:1 Getafe (73. – 11m Remy)

Sevilla 1:0 Deportivo Alaves (Ben Yedder 28.)

Las Palmas 1:2 Girona (Calleri 14. – 11m / 5., 42. Stuani)

Leganes 3:2 Real Betis (Siovas 28., Naranjo 64., Amrabat 79. / 20. Campbell, 76. Sanabria)

Celta Vigo 4:2 Levante (Gomez 29., 63., Aspas 41., 48. / 12. Rochina, 74. Morales)