[VIDEO] Primera: Sevilla pobijedila Real Madrid i približila se Europskoj ligi

Kraljevski klub doživio je bolan poraz.

Sevilla je u zaostaloj utakmici 34. kola španjolske Primere na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan pred 38 524 gledatelja s 3:2 pobijedila Real Madrid i skočila na sedmo mjesto, posljednje koje vodi u Europsku ligu.

Vazquez je imao prvu priliku na utakmici, no u 12. minuti pucao je pored gola. Isti igrač glavom je pucao preko gola dvije minute kasnije, a prvu priliku za goste imao je Casemiro, no u 15. minuti iz slobodnog udarca pucao je ravno u Soriju. U vodstvo domaćini dolaze u 26. minuti. Muriel je glavom spustio loptu za Ben Yeddera, koji izlazi sam pred Navasa i zabija za 1:0.

N’Zonzi je u 45. minuti pronašao nečuvanog Layuna, koji zabija za 2:0 i na odmor odvodi Sevillu s velikom prednošću.

Vazquez je napravio prekršaj u 57. minuti, kojeg je Antonio Mateu Lahoz okarakterizirao najstrožom kaznom, no Sergio Ramos pogodio je gredu.

Da stvar bude gora za kapetana Kraljevskog kluba, šest minuta prije kraja zabio je autogol, kojime je Sevilla otišla na visokih 3:0.

Do kraja susreta Borja Mayoral i Ramos iz novog kaznenog udarca, samo su uspjeli smanjiti na konačnih 3:2.