[VIDEO] Primera: Sevilla ponizila Real, Modriću VAR poništio gol

Veličanstvena predstava Seville.

Madridski Real propustio je ogromnu priliku zasjesti na vrh ljestvice španjolske Primere, nakon kiksa Barcelone. Naime, neprepoznatljivi Kraljevski klub u prvom dijelu primio je čak tri gola i na Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan izgubio od Seville s uvjerljivih 3:0.

Već u 20. sekundi utakmice Courtois je morao obraniti udarac Sarabije, a u 15. minuti domaćin je pogodio i gredu. Ben Yedder je u 16. minuti pucao preko gola, no samo minutu kasnije Jesus Navas uputio je prizemni centaršut, a Andre Silva zabio za prednost.

Samo pet minuta kasnije Courtois je obranio udarac Navasa, a na odbijenu loptu natrčao je Andre Silva i povisio na 2:0. Mogao je Gareth Bale smanjiti prednost već u 24. minuti, no pogodio je stativu, a Toni Kroos u 26. minuti pucao je pored gola.

Vazquez je za domaćina pogodio gredu u 33. minuti, no isti igrač šest minuta kasnije je centrirao, a Wissam Ben Yedder odličnim volejom zakucao loptu u mrežu za 3:0.

Nastavak je otvorio Bale udarcem pored gola, da bi Luka Modrić u 54. minuti postigao gol, no nalazio se u zaleđu pa mu je gol nakon intervencije videotehnologije opravdano poništen. Na drugoj strani Sarabijin udarac obranio je Courtois, da bi se Gareth Bale u 61. minuti našao jedan na jedan s Vaclikom, koji je obranio njegov udarac. Luka Modrić u 70. minuti izašao je iz igre, a do kraja susreta nije bilo većih prilika pa su Kraljevi doživjeli prvi poraz u ligi ove sezone.

Sevilla (3-5-2)

Vaclik – Carrico, Kjaer, Gomez – Arana (Nolito 85′), Vazquez, Banega (Mesa 90+1′), Sarabia, Navas – Ben Yedder (39.) (Promes 69′), Silva (17., 21.)

Real Madrid (4-3-3)

Courtois – Nacho (Lucas 59′), Varane, Ramos, Marcelo – Modrić (Ceballos 70′), Casemiro, Kroos – Bale, Benzema (Diaz 59.), Asensio

Vrijedi spomenuti kako je u utakmici igranoj u isto vrijeme Valencia remizirala sa Celtom 1:1.