[VIDEO] Primera: Slavlje diljem Katalonije, Barcelona na krilima Messija do naslova!

Blaugrana je postala novi prvak Španjolske!

Barcelona je novi prvak Španjolske! Katalonci su na Riazoru gostovali kod 18. momčadi španjolske Primere, Deportivo La Corune i upisali pobjedu od 4:2 dovoljnu za osvajanje 25. naslova pobjednika španjolske lige.

Iz prve prave prilike Blaugrana je povela. Već u sedmoj minuti Lionel Messi dodao je loptu za Dembelea, koji je povratnom loptom pronašao Coutinha, a Brazilac udarcem iz prve zabio za prednost. Domaćin je izjednačio u 17. minuti, no Perezov gol opravdano je zbog zaleđa poništen. Suarez je u 23. minuti pucao zamalo pored gola, a Messijev udarac glavom iz 29. minute otišao je preko gola.

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x6imria” allowfullscreen allow=”autoplay”></iframe>

Argentinčev pokušaj minutu kasnije Ruben je izbio u korner, no u 38. minuti Messi je bio nemilosrdan. Iskoristio je fantastično proigravanje Luisa Suareza i iz prve volejom povisio na 2:0.

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x6imssv” allowfullscreen allow=”autoplay”></iframe>

Samo dvije minute kasnije Lucas Perez zabio je gol, koji ovaj put nije bio poništen pa se na odmor otišlo s minimalnih 2:1.

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x6imsvl” allowfullscreen allow=”autoplay”></iframe>

Messi je otvorio nastavak odličnim udarcem u 51. minuti, no Ruben je bio spreman, a na drugoj strani Dembele je izveo korner, a Umtiti glavom pucao preko gola. U 64. minuti domaćin dolazi do izjednačenja. Borges je povratnom loptom pronašao Colaka, na kojeg je zakasnio Ivan Rakitić i izjednačio na 2:2.

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x6imu7j” allowfullscreen allow=”autoplay”></iframe>

Ernesto Valverde tada je odlučio uvesti Denisa Suareza i Paulinha, a dvije minute kasnije Schar je nakon kornera dobro namučio Ter Stegena, koji je obranio njegov pokušaj. Luisito je mogao donijeti pobjedu gostima, no Ruben je obranio njegov udarac iz 81. minute

Ipak, samo minutu kasnije Messi je s Urugvajcem napravio dvostruko proigravanje i desnom nogom uz pomoć stative zabio svoj drugi gol za pobjedu.

Nije najbolji nogometaš svijeta na tome stao, već je u 85. minuti iskoristio još jednu asistenciju Suareza i svojim hat-trickom postavio konačnih 4:2. Tako je Barcelona četiri kola prije kraja i dalje ostala neporažena te je i matematički potvrdila naslov. Rakitić je igrao do 87. minute kada ga je zamijenio Andres Iniesta.

Deportivo La Coruna (4-3-3)

Ruben – Juanfran, Albentosa, Schar, Luisinho – Krohn-Dehli, Guilherme (Muntari 83′), Borges (Andone 87′) – Perez (40.), Colak (64.), Borja (Cartabia 86′)

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Umtiti, Alba – Coutinho (7.) (Paulinho 74′), Rakitić (Iniesta 87′), Busquets, Dembele (D. Suarez 68′) – L. Suarez, Messi (38., 82., 85.)

U ranije odigranoj utakmici Valencia je remizirala bez pogodaka protiv Eibara. Ovim putem cijela redakcija portala Hrvatska Reprezentacija šalje iskrene čestitke Barceloni na osvajanju 25. naslova prvaka Španjolske!