[VIDEO] Primera: Sociedad iznenadio Atletico, jedna pobjeda Barcelonu dijeli od naslova!

Katalonci su najviše zadovoljni današnjim rezultatom.

U 33. kolu španjolske Primere madridski Atletico gostovao je na Anoeti kod Real Sociedada i upisao senzacionalan, 3:0 poraz, kojim je uvelike pomogao Barceloni u njezinom naumu za osvajanje lige.

Gledali smo poprilično čvrstu igru s obje strane, a prvu priliku imali su gosti i to iz prekida, no Diego Godin nakon kornera glavom je pucao ravno u Rullija. Samo šest minuta kasnije Willian Jose pucao je uz stativu nakon prizemnog centaršuta Januzaja i doveo domaćina u vodstvo. U 28. minuti Griezmann je pucao preko gola, kao i Elustondo na drugoj strani i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku Januzaj je mogao riješiti pitanje pobjednika, no Oblak je obranio njegov udarac s poludistance. Šime Vrsaljko u 68. minuti nakon slobodnog udarca glavom je pucao pored gola, međutim, Juanmi deset minuta prije kraja rješava pitanje pobjednika. Nakon lijepog proigravanja izbjegao je zamku za zaleđe i lobom povisio na 2:0.

Rojiblancosi su tada potpuno potonuli, a dokrajčio ih je Juanmi svojim drugim pogotkom glavom u drugoj minuti sudačke nadoknade. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret, a ukoliko Barcelona u idućem kolu 29. travnja pobijedi Deportivo i teoretski će postati prvak.

Real Sociedad (4-2-3-1)

Rulli – Elustondo, Moreno, Navas, De La Bella – Pardo (Zurutuza 65′), Illarramendi – Januzaj, Canales, Oyarzabal (Juanmi 72′, 80.) – Jose (27.) (Jon 88′)

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Juanfran (Vitolo 54′), Savić, Godin, Vrsaljko – Correa (Torres 46′), Saul, Thomas (Gabi 75′), Koke – Gameiro, Griezmann

U susretu igranom u isto vrijeme Girona je s minimalnih 2:1 pobijedila Alaves i približila se Europskoj ligi iduće godine. Gol za goste postigli su Garcia u 59. minuti iz slobodnog udarca i Christian Stuani u 86. minuti iz kaznenog udarca, a počasni gol za Alaves postigao je Pina u sudačkoj nadoknadi.