[VIDEO] Primera: Suarez i Alba srušili Eibar i odveli Barcu na +20 ispred Reala

Katalonci su upisali zasluženu pobjedu.

Barcelona je u sklopu 24. kola španjolske Primere gostovala na Ipurui kod Eibara i to bez Alcacera, Gomesa, Denis Suareza i Vermaelena, a s mislima na utorak i londonski Chelsea. Ipak, Blaugrana je upisala zasluženu, 2:0 pobjedu.

Prvu priliku u šestoj minuti imao je Orellana za domaćina, no pucao je visoko preko gola, a minutu kasnije Kikeov udarac obranio je Ter Stegen. Nakon kornera Ramis je glavom pucao ravno u njemačkog vratara, koji je u prvih 13 minuta upisao četiri obrane. A iz prvog pravog pokušaja Katalonci su poveli. Lionel Messi milimetarski preciznom loptom pronašao je Suareza, koji zaobilazi Dmitrovića i zabija za 1:0.

U 19. minuti Orellana je pogodio gredu, a u 32. minuti Jordan je pucao pored gola. Minutu kasnije Paulinho glavom puca ravno u Dmitrovića, dok Kike u 36. minuti puca pored gola. Minutu kasnije Messi pogađa stativu iz gotovo nemogućeg kuta i na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom gostiju.

Nastavak je u 51. minuti otvorio Suarez udarcem visoko preko gola, a pet minuta kasnije Inui puca zamalo pored gola. U 66. minuti, samo osam minuta nakon što je zaradio prvi, Orellana je dobio i drugi žuti karton te ostavio svoju momčad na cjedilu.

Deset minuta prije kraja Coutinho je odličnom loptom pronašao Messija, čiji lob krajnjim naporom brani Dmitrović, a na drugoj strani Inui je pucao ravno u Ter Stegena. U 85. minuti Vidal se našao sam pred Dmitrovićem, no srbijanski golman obranio je i njegov pokušaj. Ipak, dvije minute prije kraja Coutinho je centrirao, Vidal prizemnom loptom spustio za Messija, kojemu Dmitrović ulazi u udarac, no na natrčalu loptu dolazi Alba i postavlja konačnih 2:0. Ovom pobjedom Blaugrana je otišla na deset bodova prednosti ispred Atletica i 20 ispred Reala.

Eibar (4-2-3-1)

Dmitrović – Pena, Ramis (Lomban 46′), Arbilla, Cote – Garcia, Diop (Escalante 74′) – Orellana, Jordan, Inui – Kike

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Paulinho (Vidal 74′), Iniesta (Coutinho 63′) – Suarez (16.), Messi

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Sevilla s 2:1 pobijedila Las Palmas. Ben Yedder i Sarabia doveli su goste u veliku prednost, koju je Calleri osam minuta prije kraja iz kaznenog udarca, kojeg je izborio Alen Halilović, samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.