[VIDEO] Primera: Suarez i Messi eurogolovima preokrenuli Alaves i donijeli pobjedu Barceloni

Katalonci su strepili, ali u konačnici preokrenuli rezultat.

Barcelona je u sklopu 21. kola španjolske Primere na Camp Nou ugostila Alaves i to bez Arnaiza, Cardone, Dembelea i Vermaelena. No, Philippe Coutinho upisao je debi u ligi, a Barcelona je nakon preokreta pobijedila 2:1. Urugvajac Suarez prije utakmice primio je nagradu za najboljeg igrača Primere u prosincu.

Na prvu priliku čekali smo do sedme minute kada Digne puca daleko pored gola. Na drugoj strani Ibai je pucao ravno u Ter Stegena, a Luis Suarez je u 22. minuti glavom pucao uz samu stativu, no Pacheco je bio siguran. No, samo minutu kasnije Ibai je nevjerojatnom loptom pronašao Johna Guidettija, a Šveđanin je izbjegao zamku za zaleđe, pretrčao Umtitija i zabio za vodstvo gostiju. Messijev slobodni udarac iz 36. minute obranio je Pacheco, baš kao i u 43. minuti i na odmor se otišlo s vodstvom gostiju.

U nastavku, unatoč čak 81 posto posjeda lopte, Blaugrana nije dolazila do udaraca. Valverde je odlučio uvesti Albu i Roberta, a Paulinho je u 65. minuti pucao ravno u Pacheca. Tri minute kasnije Suarez se našao sam pred Pachecom, no golman Alavesa ponovno je upisao veliku obranu.

Paulinhov udarac iz 70. minute izbijen je sa crte, no konačno, u 72. minuti Luis Suarez iskoristio je Iniestin centaršut i poluvolejom izjednačio. Pacheco je obranio još jedan slobodni udarac Messiju, a Luisito je u 77. minuti pucao preko gola.

A onda, u 84. minuti Lionel Messi fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem s 21 metra u svom 200. nastupu u Primeri na Camp Nou postiže svoj 212. pogodak i donosi preokret i pobjedu Blaugrani. Neprimjetni Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo (Roberto 52′), Pique, Umtiti, Digne (Alba 52′) – Rakitić, Paulinho, Iniesta – Coutinho (Alcacer 66′), Suarez (72.), Messi (84.)

Alaves (4-4-2)

Pacheco – Alexis, Laguardia, Maripan, Duarte (Demirović 89′) – Ibai, Medran, Wakaso, Perez (Alfonso 63′) – Guidetti (23.) (El Haddadi 75′), Sobrino

Vrijedi spomenuti i da je u ranije odigranom susretu Sevilla samo remizirala sa Getafeom. Muriel je doveo domaćina u vodstvo u 72. minuti, no Angel je u trećoj minuti sudačke nadoknade donio bitan bod gostima.