[VIDEO] Primera: Suarez srušio Leganes i donio Barceloni šestu uzastopnu pobjedu

Katalonci su pobjegli Kraljevima na 11 bodova prednosti.

Barcelona je u sklopu 12. kola španjolske Primere gostovala u predgrađu Madrida, kod Leganesa. Momčad Ernesto Valverdea nije mogla računati na gotovo pola momčadi. Zbog ozljeda nisu igrali Dembele, Gomes, Rafinha, Roberto, Turan te Javier Mascherano, koji se ozlijedio za vrijeme reprezentativne stanke. Ipak, Blaugrana je pobijedila 3:0 i pobjegla Realu na 11 bodova prednosti.

Već u prvoj minuti Suarez je napravio dvostruko proigravanje s Albom i zabio za 1:0, no gol mu je poništen zbog zaleđa. Osim spomenutog poništenog gola, Katalonci nisu imali izglednih prilika. Idući udarac uputili su gosti, no Amrabat je u 20. minuti pucao visoko preko gola. Četiri minute kasnije Leo Messi je volejom pucao preko gola, da bi Gabriel u 26. minuti pucao zamalo pored gola.

Ipak, Blaugrana je povela u 28. minuti. Sergio Busquets je u svojoj 450. utakmici za Barcelonu sjajnom loptom pronašao Alcacera, koji je centrirao, a Luis Suarez iskoristio je katastrofalnu reakciju Cuellara i zabio za prednost. Sedam minuta kasnije Szymanowski je mogao izjednačiti, no fenomenalnom reakcijom Ter Stegen je odbio loptu i na odmor se otišlo s vodstvom gostiju.

Nastavak je otvorio Szymanowski udarcem ravno u Ter Stegena, a isto je napravio i Beauvue u 52. minuti. Barcelona kao da nije ni izašla u nastavak i Valverde je u igru uveo Paulinha i Vidala. Tek nakon što ih je uveo u igru, Katalonci su riješili pitanje pobjednika. Alcacer i Messi napravili su dvostruko proigravanje, Cuellar je obranio pokušaj Španjolca, no na odbijenoj lopti našao se Suarez i svojim drugim pogotkom povisio na 2:0.

15 minuta prije kraja Vidal se našao sam pred golmanom, no s osam metara pucao je pored gola. Dvije minute prije kraja Messijev udarac krajnjim naporom obranio je Cuellar, baš kao i pokušaj Suareza nakon odbijene lopte. Ipak, u 90. minuti Messi je nakon soloprodora prošao kroz trojicu igrača i uposlio Paulinha, koji je postavio konačnih 3:0. Alberto Undiano Mallenco pokazao je tri žuta kartona, uključujući i jedan Piqueu, koji će zbog akumuliranih žutih kartona propustiti utakmicu idućeg kola na Mestalli protiv drugoplasirane Valencije.

Leganes (4-2-3-1)

Cuellar – Zaldua, Munoz, Siovas (Garcia 79′), Rico – Perez, Gabriel – El Zhar, Eraso (Beauvue 46′), Szymanowski (Gumbau 66′) – Amrabat

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo (Vidal 59′), Pique, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (Paulinho 60′ 90.) – Alcacer (D. Suarez 82′), L. Suarez (28., 60.), Messi

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranoj utakmici Getafe sa 4:1 deklasirao Deportivo Alaves.