[VIDEO] Primera: Uvjerljive pobjede Espanyola, Getafea i Celte

Odigrane su sve nedjeljne utakmice šestog kola španjolske Primere, u kojima smo vidjeli uvjerljive pobjede i puno golova.

Espanyol je sa 4:1 pobijedio Deportivo La Corunu. Već u petoj minuti Victor Sanchez prizemno je centrirao, a Leo Baptistao zabio za prednost. U 22. minuti Arribas je postigao autogol, no tračak nade gostima dao je Borges, koji je u 53. minuti iskoristio povratnu loptu Luisinha i petom smanjio na 2:1. Ipak, u 72. minuti Moreno je iz kaznenog udarca povisio na 3:1, da bi isti igrač u posljednjoj minuti nakon centaršuta Baptistaa postavio konačnih 4:1.

Getafe je sa čak 4:0 deklasirao Villarreal, a svi golovi pali su u nastavku. U 54. minuti nakon kornera Cala je glavom prenio loptu do Rodrigueza, koji je glavom zabio za vodstvo. Molina je deset minuta kasnije iskoristio pogrešku gostujuće obrane i povisio na 2:0, a u 67. minuti Bergara je glavom zabio za 3:0. Konačni rezultat postavio je Rodriguez svojim drugim pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade.

S identičnih 4:0 Eibar je poražen na domaćem terenu od Celte Vigo. U 17. minuti Pione Sisto izveo je slobodni udarac, a Cabral glavom zabio za 1:0. Nakon identične akcije u 23. minuti Gomez je povisio na 2:0, a Sisto je upisao svoj hat-trick asistencija u 39. minuti. Ovaj put Hernandez je bio strijelac. Hugo Mallo u 72. minuti uputio je prizeman centaršut, a Daniel Wass postavio konačnih 4:0.

Leganes je upisao bitnu gostujuću 2:0 pobjedu protiv Las Palmasa. U 47. minuti Szymanowski je prizemno centrirao, a Beauvue zabio za prednost gostiju, da bi Eraso u šestoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu momčadi iz predgrađa Madrida.

U derbiju večeri Real Sociedad je na Anoeti poražen od Valencije 3:2. U 26. minuti Guedes je zaobišao golmana i uposlio Rodriga, koji dovodi Šišmiše u vodstvo. Ipak, samo devet minuta kasnije nakon Elustondovog kornera Oyarzabal je izjednačio. Gosti do novog vodstva dolaze lobom Vidala u 55. minuti, a nakon toga po jedno isključenje zaradili su Zubeldia i Kondogbia. Na 2:2 izjednačio je Oyarzabal, no pobjedu i četvrto mjesto Valenciji je donio Simone Zaza pet minuta prije kraja.

Primera, šesto kolo:

Espanyol 4:1 Deportivo La Coruna (Baptistao 5., Arribas 22. – ag, Moreno 72. (11m), 90. / 53. Borges)

Getafe 4:0 Villarreal (Rodriguez 54., 90+2., Molina 64., Bergara 67.)

Eibar 0:4 Celta Vigo (17. Cabral, 23. Gomez, 39. Hernandez, 72. Wass)

Las Palmas 0:2 Leganes (47. Beauvue, 90+6. Eraso)

Real Sociedad 2:3 Valencia (Elustondo 33., Oyarzabal 59. / 26. Rodrigo, 55. Vidal, 85. Zaza)