[VIDEO] Primera: Valencia pobijedila Alaves i preskočila Real Madrid

Šišmiši uz utakmicu više imaju dva boda prednosti ispred Kraljeva.

Drugu utakmicu dana 29. kola španjolske Primere na Mestalli su odigrali Valencia i Alaves. Šišmiši su pobjedom 3:1 barem na jedan dan preskočili Modrićev Real te su zasjeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Prvu priliku na susretu imao je Goncalo Guedes, no njegov pokušaj iz slobodnog udarca iz devete minute otišao je preko gola. Ruben Sobrino tri minute kasnije na drugoj strani je glavom pucao ravno u Neta, a kazna je stigla u 19. minuti. Rodrigo je primio loptu na rubu kaznenog prostora, napravio dvostruko proigravanje sa Zazom i doveo domaćina u prednost.

Sobrino je mogao izjednačiti u 22. minuti, no pucao je zamalo preko gola. Nakon slobodnog udarca Pareja u 34. minuti Simone Zaza došao je do lopte i povisio na 2:0, rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme.

Već u četvrtoj minuti nastavka Sobrino je smanjio na 2:1 nakon prizemnog centaršuta Aguirregabirije, no Laguardia je u 54. minuti zabio autogol i vratio prednost Valencije na dva gola te postavio konačan rezultat.